اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرمانده نيروي انتظامي كرمانشاه: مراكز مشاوره ناجا در كاهش حجم پرونده هاي قضايي نقش مهمي دارد
82059607-70696125.jpg

فرمانده نيروي انتظامي كرمانشاه: مراكز مشاوره ناجا در كاهش حجم پرونده هاي قضايي نقش مهمي دارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ايرنا، سردار سرتيپ دوم منوچهر امان اللهي روز سه شنبه در جلسه اي كه به مناسبت روز مددكار در دفتر فرماندهاي نيروي انتظامي برگزار شد، اظهار داشت: مددكار اجتماعي نه تنها در ايران، بلكه در جهان نيز به عنوان يك رشته علمي – كاربردي و يك حرفه انساني – اجتماعي جديد مطرح است.
وي اظهار كرد: خانواده به عنوان سنگ بناي تمدن بشري جايگاه و اهميت ويژه اي دارد، زماني آحاد جامعه از سلامت لازم و كافي برخوردارند كه خانواده سالم و متعادل باشد، خانواده اي كه در آن اعضاء احساس امنيت كرده و در بين آنان تفاهم، درستي، عشق و صميميت حاكم باشد.
وي ادامه داد: هم اكنون به دليل نقش عظيم خانواده در ترقي و توسعه اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي اين كانون را از جهات گوناگون مورد حمايت قرار مي دهند تا استحكام آن را فراهم سازند و از فروپاشي آن به علل مختلف جلوگيري كنند.
فرمانده انتظامي استان در خصوص اهميت و ضرورت مشاوره بيان كرد: نيروي انتظامي در طول سال هاي اخير با اتكا به جامعه محوري و فعاليت هاي پيشگيرانه و استفاده از مراكز مشاوره و مددكاري در سطح استان ها اقدامات گسترده اي در جهت آسايش و بهداشت رواني خانواده ها در جامعه برداشته است.
سردار امان اللهي گفت: در مجموعه ناجا روش هاي سنتي مانند اقدامات خاص پليسي و شكايات و پرونده ها با توجه به اقتضاي زماني در سال هاي اخير به حوزه آموزش و فرهنگ ورود پيدا كرده و در اين راستا مراكز مشاوره و مددكاري كلانتري ها نيز با تعاملات نزديك با سازمان ها، ادارات و مدارس در حل تعارض هاي فردي و خانوادگي و بررسي ميداني مشكلات گام موثري را در ايجاد جامعه اي آرام و خانواده اي سالم برداشته است.
وي معاون اجتماعي استان و فرماندهي انتظامي شهرستان كرمانشاه را ملزم به بكارگيري مقتدرانه مددكاران در جهت برگزاري كارگاه هاي آموزشي منسجم تر نسبت به گذشته در سطح مدارس، مراكز فرهنگي، مساجد و انجام فعاليت هاي پيشگيرانه در جهت شناسايي خانواده هاي در معرض خطر براي جلوگيري از گسترش جرم در جامعه كرد.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • ناجا
  • مشاوره

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست