اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرمانده سپاه سرپل ذهاب: شهدا پرورش یافتگان مکتب حسینی هستند
82257043-71071463.jpg

فرمانده سپاه سرپل ذهاب: شهدا پرورش یافتگان مکتب حسینی هستند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ مسعود قنبری روز چهارشنبه در یادواره شهدا گفت: شهدای ما حسین وار در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند و امنیتی که اکنون در نظام اسلامی برقرار است، مرهون از خودگذشتگی ها و رشادت های رزمندگان اسلام است.
وی بر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: رمز ثبات و بقای نظام اسلامی در گرو تحقق این اصلی مهم و اصولی است.
وی با اشاره به فرارسیدن ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، بیان کرد: تبیین و نهادینه کردن فلسفه وجودی قیام امام حسین (ع) در جامعه لازم و ضروری است.
وی ادامه داد: پس از واقعه کربلا، حضرت زینب (س) با حضور در کاخ شام و ایراد سخرانی، فلسفه قیام عاشورا را به خوبی تبیین و ترسیم کرد و اجازه ندادند این واقعه به دست فراموشی سپرده شود.
فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب با بیان این که حضرت زینب (س) با ایراد خطبه خود در کاخ شام، باعث بیداری بسیاری از حکام و مردم آن زمان شد، افزود: حضرت زینب (س) حادثه کربلا را به یک تاریخ تبدیل کرد که تمام جهان را در برگرفت و رسالت خود را به عنوان کسی که از حریم ولایت دفاع می کند، انجام داد.
وی خاطرنشان کرد: بانوان امت اسلامی نیز باید خودباوری و اعتماد به نفس را از حضرت زینب (س) یاد بگیرند و با رعایت حجاب خود می توانند مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام بزنند و این گونه در راه حفظ ارزش های دینی گام بردارند.
سرپل ذهاب با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه در دوران دفاع مقدس ۸۷۰ شهید، ۱۶۳ آزاده و ۸۴۰ جانباز را تقدیم نظام اسلامی کرده است.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶ خبرنگار: سیروس صدیقی چگینی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • یادواره
  • شهدا
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست