اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرماندار کنگاور: نمایندگان فرماندار دقت لازم را برای صیانت از آرای مردم داشته باشند
81978004-70547230.jpg

فرماندار کنگاور: نمایندگان فرماندار دقت لازم را برای صیانت از آرای مردم داشته باشند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، شریف خسروی عصر چهارشنبه در نشست توجیهی نماینگان فرماندار کنگاور در انتخابات، اظهار کرد: مردم باید به عنوان کنشگران و گزینشگران اجتماعی دو نکته، تخصص به همراه امانتداری و تعهد را در انتخاب فرد اصلح مدنظر قرار دهند.
به گفته رئیس حوزه انتخابیه شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین بعضی از نامزدهای این حوزه انتخاباتی متاسفانه به شعور اجتماعی مردم توجه نکردند و با دادن وعده های مختلف اجرایی که از وظایف دولت می باشد، مردم را فریب وعده های دروغین خود کرده اند.
خسروی در ادامه گفت: همه ما کارگزار نظام هستیم و این که اگر شنیده شود بعضی از افراد طرفدار نامزدی خاص می باشد و از وی حمایت می کند با رفتارهای مناسب به این جهت دهی ها رفع شبهه شود.
فرماندار کنگاور تاکید کرد: نگاه های جناحی و سیاسی اگر در مسیر توسعه و پیشرفت قرار نگیرد، آسیب زا می باشد.
خسروی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰ سال از اجرای سند چشم انداز ۲۰ ساله می گذرد اما شاید تنها حدود ۲۵ درصد از برنامه های این سند تحقق پیدا کرده افزود: گام ضعیف برداشتن در جهت این سند به دلیل ناکارآمدی من و امثال من بوده است.
رئیس حوزه انتخابیه شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین خاطرنشان کرد: رشد هشت درصدی اقتصاد و تک رقمی کردن تورم و نرخ بیکاری باعث می شود به مردم عزت و سربلندی داده شود.
وی اظهار کرد: داشتن تولید ناخالص داخلی در کشور و همچنین قطب سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شدن در منطقه، یک آرزوی واهی نیست بلکه یک واقعیت است که رای دادن های غیراحساسی و معقولانه من و شما باعث می شود به هدف مورد نظر ختم شود.
وی در ادامه با اشاره به در نظر گرفته شدن ۷۶ شعبه اخذ رای در شهرستان کنگاور افزود: نمایندگان فرماندار باید با آگاهی کامل از تمامی وظایف و قوانین مرتبط در زمان انتخابات با آمادگی کامل پاسخگوی مسائل باشند.
فرماندار کنگاور با اشاره به اینکه انتخاب نمایندگان فرماندار با رویکرد جدیدی صورت گرفته و زیاد نگاه سنتی مورد توجه نبوده است، اضافه کرد: با این حال طبیعی است که بعضی ها به دنبال غلط گیری از عملکرد ما باشند و شما با رفتار مناسب، تسلط به قانون و یادگیری آنچه که تکلیف شماست، اجازه ندهید به اعتبار ما خدشه وارد شود.
خسروی با اشاره به جایگاه ویژه نمایندگان فرماندار در شعب اخذ رای گفت: نمایندگان فرماندار به عنوان یکی از ارکان اساسی و مهم انتخابات با حفظ بی طرفی به وظایف قانونی خود عمل کنند و دقت لازم را برای صیانت از رای مردم داشته باشند.
رئیس حوزه انتخابیه شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین در ادامه با بیان اینکه همه احتمالات آسیب پذیری را از شعبه اخذ رای کم کنید، ابراز کرد: پایش پیرامون صندوق اخذ آرا، بررسی شناسنامه های افراد رای دهنده، شناسایی افراد مشکوک به خرید و فروش آرا و جلوگیری مطلق از ورود افرادی که به بهانه های مختلف وارد محل اخذ آرا می شوند در دستور کار جدی قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: همه تلاشتان را بکار ببرید تا انتخاباتی سالم و به دور از هرگونه تخلف صورت گیرد و رایی که از صندوق خارج می شود کاملا سالم و مورد اعتماد مردم باشد و آنها قبول داشته باشند.
کنگاور مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای صحنه و هرسین است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین از مجموع جمعیت حدود ۲۵۰ هزار نفری این شهرستان ها حدود ۱۳۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
کنگاور در شرق استان کرمانشاه بیش از ۸۴ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • کنگاور
  • انتخابات
  • شریف خسروی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست