اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرماندار کنگاور: استان کرمانشاه در مسیر توسعه قرار می گیرد
82117234-70805120.jpg

فرماندار کنگاور: استان کرمانشاه در مسیر توسعه قرار می گیرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، شریف خسروی در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کنگاور اظهار داشت: وجود علمای نامداری همچون حاجاآقا بزرگ عراقی و نوه ایشان آیت الله محمدی عراقی، آیت الله میریونسی امام جمعه سابق کنگاور و دیگر علمای این شهرستان فرصت خوبی است که بتوان با تدابیر این بزرگان مشکلات کنگاور را حل کرد.
وی در ادامه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: یکی از علل گرایش خانواده ها به مواد مخدر معضل بیکاری است، که متاسفانه استان کرمانشاه در رتبه اول و دوم در نوسان است و به وضعیت بغرنجی نیز گرفتار شده است.
فرماندار کنگاور عنوان کرد: توسعه اقتصادی در فرآیند جامعه نیازمند مسئولیت همگانی است و دولت راه به جایی نخواهد برد مگر اینکه مردم به یاری دولت بشتابند.
خسروی اظهار کرد: دولت در سال مالی ۹۴ بدترین شرایط اقتصادی را بعد از انقلاب تجربه و پشت سر گذاشته است، بگونه ای که بسیاری از تخصیص اعتبارات محقق نشده است.
وی اضافه کرد: در سال گذشته تخصیص تملک دارایی های سرمایه ای نیز کمتر از ۴۰ درصد بوده است.
این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان ساخت: مدیریت ارشد استان کرمانشاه به ویژه شخص استاندار با توجه به داشتن سمت های ملی، در پی ایجاد رونق اقتصادی در استان و رفع کمبودهای موجود است.
وی تصریح کرد: راهبرد استاندار بهره گیری از ظرفیت شرکت های مطرح بخش خصوصی و بنگاه های اقتصادی شبه دولتی است و در این راستا تفاهم نامه های خوبی در سطح ملی منعقد کرده است.
به گفته خسروی؛ در عین حال فعال سازی ظرفیت های استان مانند افزایش تولید اسمی کارخانه ها، بازاریابی بین المللی برای بنگاه ها و تامین نقدینگی در گردش از دیگر محورهای برنامه های مدیریت ارشد استان کرمانشاه به حساب می آید.
فرماندار کنگاور در ادامه ابراز امیدواری کرد که نتیجه این گونه تلاش ها و فعالیت ها، طی یکی دو سال آینده نصیب استان کرمانشاه شود.
خسروی اضافه کرد: در عین حال فرمانداری کنگاور آمادگی دارد تا جوانان جویای کار را در گام نخست توسط سازمان فنی حرفه ای مهارت آموزی و سپس توسط صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی و دیگر بنگاه های اقتصادی که توان پرداخت تسهیلات به کارآفرینان و کارجویان را دارند در چرخه تولید و رشد اقتصادی قرار دهد.
شهرستان کنگاور یکی از شهرستان های شرقی استان کرمانشاه است که در ۹۴ کیلومتری شهر کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • كليات
  • فرماندار كنگاور
  • كرمانشاه
  • توسعه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست