اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرماندار: مهمترین مشکل شهر پاوه ترافیک شدید است
82484389-71523025.jpg

فرماندار: مهمترین مشکل شهر پاوه ترافیک شدید است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، پرویز ایده پور روز پنجشنبه در مراسم دیدار وزیر کشور با علمای اهل سنت و قشرهای مختلف مردم پاوه در مسجد جامع این شهر افزود: شهر پاوه که تنها شهر فاقد زمین کشور است مشکل شدید ترافیک دارد.
وی اظهار کرد: تردد خودروهای سنگین برای احداث ۲ سد عظیم داریان و هیروی در هشت سال اخیر نیز موجب چند برابر شدن ترافیک شهر شده و تمامی زیرساخت های آن را بشدت فرسوده کرده است.
ایده پور، تنها راهکار عملی برای بهبود وضعیت موجود را احداث کمربندی عنوان کرد و گفت: مطالعات اولیه این طرح در سال ۱۳۷۴ انجام شده و فقط نیاز به پیگیری ادامه آن دارد.
فرماندار پاوه با تشریح وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این شهرستان گفت: پاوه دارای پنج شهر، سه بخش و ۴۱ روستای مسکونی و ۳۴ روستای خالی از سکنه است که در اثر جنگ تحمیلی خالی از سکنه شده اند.
وی اعلام کرد: پنج شهرداری شهرستان با توجه به توپوگرافی منطقه و خشن بودن آن فاقد منابع درآمدی هستند و حتی فاقد بنیه مالی لازم برای اداره شهرداری می باشند.
فرماندار پاوه از وزیر کشور خواست، به عنوان هدیه و ارمغان سفر به شهرستان، دستور تأمین اعتبار لازم برای اجرای یک پروژه در خور شأن این مردم برای هر شهرداری را صادر کند.
ایده پور تصریح کرد: در سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان کرمانشاه سه خواسته اصلی شهرستان شامل طرح تأمین آب شرب شهر پاوه، اتمام بیمارستان جدید شهرستان و احداث کمربندی شهر پاوه تقدیم شد.
وی افزود: خوشبختانه با پیگیریهای استاندار کرمانشاه طرح تامین آب شرب شهر پاوه با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و طرح احداث بیمارستان هم با اختصاص ۸۰ میلیارد ریال از محل سفر رییس جمهوری با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
فرماندار پاوه افزود: تنها خواسته ما که هنوز به نتیجه نرسیده احداث کمربندی است.
شهرستان پاوه با بیش از ۶۱ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۸/۸۰۶۶ خبرنگار:محمدهادی زامیاد ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • كليات
  • مراسم
  • فرماندار پاوه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست