اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرماندار: مردم مرزنشین سرپل ذهاب نیازمند توجه بیشتری هستند
81968124-70529951.jpg

فرماندار: مردم مرزنشین سرپل ذهاب نیازمند توجه بیشتری هستند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا جهانبخش حیدری روز چهارشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان های غرب استان کرمانشاه که در قصرشیرین برگزار شد افزود: این شهرستان با ۱۷۰ کیلومتر مربع وسعت بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد که با توجه مهاجرپذیر بودن نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.
وی نرخ بیکاری در سرپل ذهاب را ۳۰ درصد اعلام کرد که با توجه به ظرفیت های این شهرستان در نوع خود آمار بالایی است و نیاز است مسئولان برای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه در این منطقه مرزی اهتمام کنند.
وی اظهار داشت: شهرستان سرپل ذهاب بیش از ۴۴ هزار زمین زراعی دارد که ۱۶ هزار هکتار آن آبی و ۲۸ هزار هکتار دیگر آن نیز به صورت دیم است.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب بیان کرد: این شهرستان همچنین دارای یک هزار و ۷۰۰ هکتار باغ است که بخش زیادی از آن را تاکستان تشکیل می دهد.
حیدری گفت: ۸۸ هزار هکتار از زمین های شهرستان سرپل ذهاب را اراضی منابع ملی تشکیل داده است که صیانت از این منابع خدادادی نیازمند توجه بیشتر است.
فرماندار سرپل ذهاب در ادامه گفت: فضای بیمارستان ۵۸ تختخوابی این شهر با میانگین پذیرش ماهانه هفت هزار بیمار با وجود نیروهای متخصص زیاد پاسخگوی نیاز مراجعه کنندگان که گاهی با احتساب بخش اورژانس به ۱۲ هزار نفر نیز در ماه افزایش می یابد کافی نیست.
حیدری ادامه داد: یکی از نیازهای کشاورزان منطقه کاهش سود تسهیلات بانکی است و روستاییان هم نیازمند تسهیلات برای ساخت و ساز مسکن جهت جلوگیری از مهاجرت به شهر هستند.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • جلسه
  • کمیته برنامه ریزی
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست