اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرماندار: لازمه رونق فرش سنقر و کلیایی تکمیل چرخه تولید تا فروش است
82269774-71096972.jpg

فرماندار: لازمه رونق فرش سنقر و کلیایی تکمیل چرخه تولید تا فروش است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا یاور محمدی روز دوشنبه در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری سنقر و کلیایی، پیمودن مسیر درست در راستای تولید فرش دست باف با کیفیت و متناسب با نیازهای امروز بازار را مورد تاکید قرار داد و افزود: فعالان عرصه فرش هر ایده ای که برای رونق بخشیدن به این حرفه با ارزش را دارند ارائه نمایند.
وی از فراهم شدن بستر مناسب برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان خبر داد و گفت: در این راستا ۱۰ هکتار به ظرفیت فضای شهرک صنعتی در این شهرستان افزوده شده است.
فرماندار سنقر و کلیایی با اشاره به وضعیت خوب معادن در این شهرستان نیز گفت: سنقر و کلیایی به عنوان قطب معدن استان معرفی شده و در این حوزه نیز فرصت مناسبی برای تولید و اشتغال فراهم است.
محمدی ظرفیت های حوزه کشاورزی و وجود اراضی پایین دست سد شهدا و تغییر الگوی کشت متناسب با آب و هوای منطقه و همچنین ظرفیت گردشگری با توجه به وجود دریاچه سد شهدا، محدوده سد جامیشان و دیگر مناطق را از دیگر بسترهای بسیار خوب برای ایجاد اشتغال ذکر کرد.
وی اظهار کرد: با تلاش مسوولان اجرایی و تاکید رییس جمهوری مبنی بر بستر سازی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، در یک ماه اخیر حدود ۷۰۰ هکتار از اراضی دیم پایین دست سد شهدا به کشت آبی تبدیل شده و در فصل کشت بهاره نیز بیش از هزار و ۵۰۰ هکتار دیگر به ظرفیت کشت آبی شهرستان افزوده خواهد شد که تحول اقتصادی قابل توجهی در بحث کشاورزی منطقه و توسعه شهرستان خواهد داشت.
او گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۸۷ مورد شغل توسط دستگاه های اجرایی این شهرستان ایجاد شده و در سامانه رصد به ثبت رسیده است.
وی افزود: در ۶ ماهه نخست امسال از طریق صندوق کار افرینی امید تعداد ۷۷ فقره تسهیلات در بخش های مشاغل خانگی، خود اشتغالی و کارفرمایی با اعتبار هفت میلیاردو ۸۷۰ میلیون ریال پرداخت شده و ۲۵ پرونده دیگر با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال در حال پرداخت است.
محمدی همچنین از پرداخت تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد امام خمینی(ره) به مبلغ یک میلیاردو ۸۰ میلیون ریال به ۱۶۵ پرونده در ۶ ماهه اول امسال خبر داد.
سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.
۷۴۴۶/۸۰۶۶ خبرنگار: هادی رنجبر ** انتشار دهنده:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • اشتغال
  • سنقرو کلیایی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست