اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرماندار قصرشیرین: با عرضه کنندگان مرغ زنده برخورد می شود
82397163-71346516.jpg

فرماندار قصرشیرین: با عرضه کنندگان مرغ زنده برخورد می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرامرز اکبری روز یکشنبه در جلسه کارگروه بهداشت و سلامت قصرشیرین افزود: با توجه به مشاهده مواردی از ابتلای پرندگان به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مناطق مختلف، عرضه و کشتار مرغ زنده در شهرستان ممنوع است.
وی اظهار کرد: در صورت مشاهده هرگونه عرضه مرغ زنده، واحد عرضه کننده با دستور دستگاه قضایی پلمپ خواهد شد.
فرماندار قصرشیرین ادامه داد: با توجه به مشاهده مواردی از ابتلای پرندگان مهاجر در استان کرمانشاه به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، تاکنون موردی از این بیماری در شهرستان گزارش نشده است.
اکبری بیان کرد: بهداشت مهم ترین مساله یک جامعه است و جلسه های کارگروه بهداشت باید منظم و مصوبه های آن نیز به موقع اجرا شود.
وی اضافه کرد که کار کنترل مبادی مرزی در راستای اقدام پیشگیرانه با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیز باید تشدید شود و از این رو متولیان امر باید به نیروهای نظامی مستقر در منطقه، اطلاع رسانی کنند.
وی اظهار داشت: با توجه به احتمال از سرگیری تردد زائران عتبات عالیات از مرز رسمی خسروی برای اربعین سال آینده، شهر قصرشیرین باید از نظر امکانات بهداشتی توسعه یاید.
این مقام مسوول گفت: بازدید مستمر از امکانات و تجهیزات بهداشتی موجود در هتل ها و مکان های اقامتی قصرشیرین باید مورد توجه بیش از پیش متولیان امر قرار گیرد تا آمادگی پذیرش زائران را داشته باشند.
وی همچنین از رعایت حریم فاصله با شهر توسط عشایر مستقر در منطقه و بهداشت خبر داد.
از بین بردن سگ های ولگرد و دفن بهداشتی زباله از مصوبه های این جلسه بود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با در اختیار داشتن ۲ مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی، بیش از۲۷ هزار تن جمعیت ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶ خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • كارگروه
  • بهداشت
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست