اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرماندار سرپل ذهاب از آمادگی کامل برای برگزاری انتخاباتی پرشور خبرداد
81974251-70540471.jpg

فرماندار سرپل ذهاب از آمادگی کامل برای برگزاری انتخاباتی پرشور خبرداد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

جهانبخش حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین تکلیفی که دولت، اعضای هیات های اجرایی و مجریان برگزاری این رویداد سیاسی مهم بر عهده دارند حفظ سلامت انتخابات و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی است.
وی اظهار کرد: در برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بر قانونمداری و ایجاد یک فضای سالم رقابتی تاکید شده و بی شک از تمام ظرفیت ها برای صیانت از آرای مردم استفاده خواهد شد.
وی رعایت قانون را مهمترین شرط برای فعالیت در ستادهای انتخاباتی نامزدها و هواداران آنها دانست بیان کرد: نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها با در چارچوب قانون به فعالیت های تبلیغی خود ادامه دهند و برابر قانون با متخلفان بشدت برخورد می شود.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب اضافه کرد: تخلفات انتخاباتی در شهرستان سرپل ذهاب منوط به راه اندازی کارناوال های خیابانی خودروهای هواداران و تجمع مقابل ستادهای انتخاباتی است که امید است نامزدها و هواداران آنها بیشتر مراعات کنند تا در یک فضای رقابتی سالم به تبلیغات بپردازند.
حیدری اظهار داشت: همچنین روز گذشته درگیری جزئی بین طرفداران دو تن از نامزدهای مجلس دهم در سرپل ذهاب رخ داد که با حضور بموقع ماموران انتظامی ختم به خیر شد.
وی افزود: تبلیغات هدفمند مبتنی بر رعایت آرامش مردم و پرهیز از هرگونه تنش در ستادهای انتخاباتی نیز باید از سوی نامزدها و هواداران آنها رعایت شود و داوطلبان نمایندگی مجلس و طرفداران آنها از هرگونه افترا، تهمت و طرح مسائلی که موجب بی احترامی به نامزدهای انتخاباتی شود باید خودداری کنند.
وی ادامه داد: در انتخابات آینده ۸۵ شعبه ثابت و سیار مناطق شهری و روستایی سرپل ذهاب در نظر گرفته شده که کار جمع آوری آرای مردم را بر عهده دارند.
فرماندار سرپل ذهاب خاطرنشان کرد: برای تامین انتخابات هفتم اسفند ماه بیش از یک هزار و۵۰۰ نیرو شامل عوامل اجرایی، بازرسی، نظارت، انتظامی و خدماتی مشارکت دارند.
حیدری تاکید کرد که عوامل اجرایی دولتی در فرایند برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید بر اساس اصل بی طرفی و بر مبنای قانون اقدام کنند.
وی حفظ سلامت انتخابات، ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و حضور حداکثری مردم در پای صندوق رای را از جمله رویکردهای اصلی دولتمردان توصیف کرد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب برگزار می شود.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۳۶ شعبه مربوط به شهرستان قصرشیرین است که بیش از۷۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • دیدگاه
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست