اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / فرماندار: بافت های فرسوده شهر سنقر ساماندهی می شود
82167381-70898367.jpg

فرماندار: بافت های فرسوده شهر سنقر ساماندهی می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا ایزدی روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی بافت فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی سنقر و کلیایی افزود: بخشی از بافت قدیمی این شهر که واجد ارزش تاریخی بوده و برای حفظ حیات فرهنگی شهرستان لازم است بایستی بهسازی و مرمت شوند.
وی، وجود کاروانسرا در محله هادره (بازار میثم) و بازار قدیمی سرچقا را در راستای حفظ هویت شهرستان مهم دانست و اولویت احیا این نقاط را مورد تاکید قرار داد.
فرماندار سنقر و کلیایی از پیگیری برای تصویب اعتبار مورد نیاز برای مرمت محله هادره خبر داد و گفت: به منظور حمایت از زنان خود سرپرست و اشتغال آنها به کارهای صنایع دستی، مکانی با عنوان سرای محله در محدوده این آثار تاریخی مشخص خواهد شد.
شهردار سنقرهم گفت: سه محله به عنوان سکونت گاه غیر رسمی شناسایی شده که شهرک های شهدا و شهید ادیبی به عنوان سکونتگاه های غیررسمی مصوب شده اند و تاکنون هم خدمات شهری فراوانی از قبیل اجرای آسفالت معابر و احداث بوستان توسط شهرداری در این محله ها اجرا شده است.
رامین صادقی با بیان اینکه اعطای مجوز تراکم در ساخت و سازها ۶۰ درصد بوده است گفت: تغییر این وضعیت برای زمین های تا ۱۰۰ متر مربع صد در صد، از ۱۰۰ متر تا ۱۲۰ متر مربع ۸۰ درصد و بیشتر از ۱۲۰ متر مربع ۶۰ درصد کل زمین مجوز تراکم در ساخت داده خواهد شد.
شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۲ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.
۷۴۴۶/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • داخلی
  • بافت فرسوده
  • سنقرو کلیایی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست