اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / عملیات اجرایی شبکه های آبیاری و زهکشی طرح سامانه گرمسیری در سرپل ذهاب آغاز شد
82202727-70964755.jpg

عملیات اجرایی شبکه های آبیاری و زهکشی طرح سامانه گرمسیری در سرپل ذهاب آغاز شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه این مراسم گفت: طرح های عظیم و مهمی در حوزه آب و خاک در سرپل ذهاب در حال اجراست که با بهره برداری از آنها شاهد تحول بزرگی در این شهرستان مرزی خواهیم بود.
علی مراد اکبری افزود: اجرای طرح های سامانه گرمسیری در استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب، در مرحله نخست در ۵۲ هزار هکتار و در مرحله دوم در پنج هزار و ۶۰۰ هکتار در دست اقدام است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: حدود ۵۸ هزار هکتار از زمین های مستعد استان کرمانشاه و قسمتی از شهرستان سرپل زهاب در حوزه آبخور این طرح قرار می گیرد که با بهره گیری از روش سامانه های نوین آبیاری با رویکرد میکرو اجرا می شود.
اکبری با اشاره به اعتبار هزینه شده برای این اجرای طرح افزود: بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح سامانه گرمسیری اختصاص یافته که بخشی از این طرح اکنون با بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار در سرپل ذهاب آغاز شده است.
وی اضافه کرد که شهرستان سرپل ذهاب یکی از قطب های خوب کشاورزی استان کرمانشاه به شمار می رود و با بهره گیری از سامانه های نوین آبیاری، ۳۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان از مزایای این طرح بهره مند می شوند که ۲ هزار هکتار آن در سرپل ذهاب است.
فرماندار سرپل ذهاب نیز در سخنانی گفت: بدون تردید اجرای طرح های حوزه آب و خاک به جهت رونق بخششیدن به کشاورزی این شهرستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
جهانبخش حیدری افزود: اجرای طرح شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی در سرپل ذهاب باعث رونق معیشت کشاورزان منطقه و توان اقتصادی بهره برداران از حوزه آب و خاک خواهد شد.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با عراق نزدیک به ۳۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • هفته دولت ۹۵
  • شبکه آبیاری
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست