اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ظرفیت انتقال ترانس های برق غرب کشور ۵۷ برابر شد
n83208276-72843346.jpg

ظرفیت انتقال ترانس های برق غرب کشور ۵۷ برابر شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

علی اسدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: در سال ۱۳۵۷ ظرفیت ترانس های انتقال و فوق توزیع در این شرکت، ۱۹۵ مگاولت آمپر بوده که هم اکنون به ۱۱ هزار و ۱۸۵ مگاولت آمپر رسیده است.
وی افزود: باتوجه به اینکه پیش از انقلاب فقط استان کرمانشاه دارای خط انتقال و فوق توزیع بوده، طبیعتاً ظرفیت ترانس های انتقال و فوق توزیع نیز تنها در این استان بوده است.
او با اشاره به اینکه ظرفیت ترانس های انتقال و فوق توزیع در کرمانشاه از ۱۹۵ مگاولت آمپر در سال ۱۳۵۷ به پنج هزار و ۶۵۶ مگاولت آمپر در سال ۱۳۹۷ افزایش پیدا کرده افزود: آمارها از رشد ۲۹ برابری ظرفیت ترانس های انتقال و فوق توزیع در این استان خبر می دهد.
مدیرعامل برق غرب خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی، ظرفیت ترانس های انتقال و فوق توزیع در استان کردستان به ۲ هزار و ۹۷۵ مگاولت آمپر و در استان ایلام نیز به ۲ هزار و ۵۵۴ مگاولت آمپر رسیده است.

** افزایش ۲۸ برابری انرژی مصرفی مشترکین برق غرب
اسدی در ادامه با بیان اینکه در سال ۱۳۵۷ میزان انرژی مصرفی مشترکین این شرکت، ۲۷۲ هزار و ۸۲ مگاوات ساعت بوده افزود: اکنون این رقم به هفت میلیون و ۷۰۰ هزار مگاوات ساعت رسیده است.
او ادامه داد: میزان انرژی مصرفی مشترکین در سال ۱۳۵۷ در استان کرمانشاه ۲۱۴ هزار و ۸۷۶ مگاوات ساعت بوده و در سال ۱۳۹۷ به سه میلیون و ۶۵۰ هزار مگاوات ساعت افزایش پیدا کرده که رشد ۱۷ برابری را نشان می دهد.
اسدی با اشاره به ۵۵ برابر شدن میزان انرژی مصرفی مشترکین در کردستان گفت: انرژی مصرفی مشترکین این استان در سال ۱۳۵۷، ۴۵ هزار و ۶۳۶ مگاوات ساعت بوده که در سال ۱۳۹۷ به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مگاوات ساعت افزایش پیدا کرده است.
وی در ادامه از ۱۳۴ برابر شدن میزان انرژی مصرفی مشترکین استان ایلام در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۵۷ خبر داد و افزود: میزان انرژی مصرفی مشترکین در استان ایلام از ۱۱ هزار و ۵۷۰ مگاوات ساعت به یک میلیون و ۵۵۰ هزار مگاوات ساعت رسیده است.
۸۰۶۶/۷۴۴۷

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

چهل سالگي انقلاب

ظرفيت ترانس هاي برق

غرب كشور

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست