اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / طلاق های درآمدزا در کرمانشاه!
81952798-70501027.jpg

طلاق های درآمدزا در کرمانشاه!

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

کیومرث فلاحی روز یکشنبه در حاشیه جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور کارکنان تامین اجتماعی در بیمارستان حضرت معصومه (س) برگزار شد، به خبرنگار ایرنا گفت: در واقع این نوع طلاق ها که به منظور دریافت مستمری از تامین اجتماعی انجام می شود، نوعی تبانی است و برخی از این زوج ها که مدارک طلاق را به سازمان ارائه می کنند، همچنان زیر یک سقف زندگی می کنند ولی از مزایای مستمری و بیمه هم بهره می برند!
وی گفت: این نوع طلاق ها باعث شده تا فشار و بار مالی سنگینی به سازمان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه وارد شود.
وی همچنین، تلاش برای بازنشسته شدن به جای کار کردن (ضعف فرهنگ کار) را یکی دیگر از مشکلات تامین اجتماعی در استان کرمانشاه عنوان کرد.
فلاحی گفت: متاسفانه بیشتر افراد جامعه ما در پی بازنشسته شدن و دریافت مزایای آن هستند در حالیکه هر پرونده بازنشستگی برای اداره تامین اجتماعی حدود ۷۰۰ میلیون ریال هزینه در بر دارد.
فلاحی با اشاره به تداوم نام نویسی از کارگران ساختمانی گفت: در ایام سرد سال که شاهد رکود ساخت و ساز هستیم، بیمه این کارگران فقط هزینه به سازمان تامین اجتماعی تحمیل می کند زیرا در شرایط اوج کار انتظار ما این است که ماهانه ۵۰ میلیارد ریال از این محل درآمد کسب کنیم در حالیکه اکنون به کمتر از ۱۰ میلیارد ریال کاهش یافته است.
به گفته فلاحی در شرایط کنونی و به دلیل تعطیلی بخش بزرگی از صنایع و واحدهای تولیدی استان کرمانشاه، افزون بر سه هزار کارگر بیکار شده وجود دارند که از مزایای بیمه بیکاری بهره می گیرند.
وی ادامه داد: ماهیانه برای پرداخت حقوق این کارگران رقمی افزون بر ۳۷ میلیارد ریال هزینه می شود که باری بر دوش سازمان تامین اجتماعی است.

** شمار بیمه شدگان استان کرمانشاه مطابق انتظار نیست
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه با یادآوری پوشش بیمه برای ۷۵۰ هزار نفر از ساکنان استان کرمانشاه، این رقم را رضایت بخش ندانست.
وی افزود: اکنون کمتر از ۴۰ درصد از جمعیت ۲ میلیونی استان کرمانشاه زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که مطابق انتطار نیست.
وی گفت: در بیشتر استان های کشور ضریب بیمه در میان ساکنان بسیار بیشتر از کرمانشاه است بعنوان مثال در استانی مانند اصفهان، ۶۸ درصد از جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند در حالیکه می باید در استان کرمانشاه نیز افزون بر یک میلیون نفر زیر پوشش بیمه قرار داشته باشند.
گفت و گو از یحیی معماری
۶۵۳۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست