اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / طعم لذیذ چاشت های اصیل ایرانی – کُردی در جشنواره غذاهای غرب کشور
82201140-70961535.jpg

طعم لذیذ چاشت های اصیل ایرانی – کُردی در جشنواره غذاهای غرب کشور

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا انواع غذا، دسر و دم نوش که از گیاهان کوهی و محلی منطقه زاگرس پخته می شود در قالب ۵۰ غرفه از استان های ایلام، کردستان، همدان و کرمانشاه از دوم تا چهارم شهریور در محل نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه در بوستان شاهد عرضه می شود.
کلانه، آش دوغ، انواع کلوچه های محلی همراه با دوغ محلی در این جشنواره طرفداران بسیاری دارد و در غرفه هایی که این نوع غذاها عرضه می شود، بازدیدکنندگان بسیاری در عین دیدن نحوه پخت این نوع غذاها با اشتها به سرو آن نیز می پردازند.
غرفه عرضه ‘کَلانه’ در اغلب جشنواره ها و نمایشگاه ها مرتبط با صنایع دستی و گردشگری به یک پای ثابت تبدیل شده و بیشتر تعداد بازدیدکنندگان را نیز به خود اختصاص می دهد.
کلانه اگرچه بیشتر به عنوان یک نوع نان شناخته شده است اما در واقع یک وعده غذایی کامل است که مخصوص به مناطق کُردنشین است و می توان از آن به عنوان قدیمی ترین غذای آماده (فست فوت) در جهان نام برد که برخلاف فست فودهای رایج علاوه بر خوشمزگی از سلامت غذایی و غنی بودن از انواع ویتامین ها و فواید بهداشتی در زمره سالم ترین غذاها قرار دارد که در بسیاری از مناطق کُردستان پخته می شود.
برای پخت کلانه در خمیر آن از آرد گندم و با نوعی گیاه کوهی به نام پیچک در فصل بهار و در سایر فصول با پیازچه پر می کنند و سپس بر روی ساج پخته و با کره یا روغن حیوانی چرب می کنند و همراه با دوغ و ماست محلی میل می کنند.
در این جشنواره در غرفه های پاوه، جوانرود، ایلام و کرمانشاه چاشت های محلی مانند کلانه نیز عرضه می شود و بازدیدکنندگان استقبال خوبی از آن کرده اند.
کلوچه محلی که با آرد و روغن حیوانی درست می شود از دیگر پیش غذاهای خوشمزه مناطق کُردنشین است که در این جشنواره پخت و عرضه می گردد، روغن حیوانی محلی همراه با کشک محلی نیز در این جشنواره در کنار پیش غذاها به فروش می رسد و مردم کرمانشاه نیز استقبال بسیار خوبی در خرید محصولات سنتی و محلی به دلیل سالم و ارگانیک بودن این غذاها دارند.
خورشت خلال غذای مخصوص کرمانشاه است که با خلال بادام و زرشک پخته می شود و طعم لذیذی هم دارد در این جشنواره از سوی برخی از رستوران های شهر عرضه می شود و غرفه هایی که این خورشت را عرضه می کنند نیز با استقبال بازدیدکنندگان مواجه شده است.
کدبانوهای کرمانشاهی نیز برای اینکه دستپخت خود را به رُخ بازدیدکنندگان بکشند در مسابقه آشپزی که هر روز از ساعت ۱۹ تا ۲۱ در محل جشنواره برگزار می شود شرکت می کنند و با عرضه خورشت خلال، کوفته ریزه و آش عباسعلی به دنبال جلب نظر هیات داوران و گرفتن امتیازهای لازم برای بدست آوردن جایزه کدبانویی جشنواره هستند.
پنج داور متخصص در امور غذایی داوری غذاهای این جشنواره را برعهده دارند و در پایان غذاها و آشپزهای برتر را معرفی می کنند.
در کنار غذا، دسر و دم نوش، صنایع دستی وابسته به غذا مانند چاقو، سبد و سایر شیرینی ها و سوغاتی های استان های شرکت کننده در جشنواره عرضه شده است.
همدانی ها هم در این جشنواره انواع صنایع دستی خود که سفال شاخص ترین آنها بود را عرضه کرده اند و علاوه بر این انواع دم نوش ها را نیز می توان در این غرفه تهیه کرد و نوشید.
استان های ایلام، کردستان و کرمانشاه نیز در طول برگزاری جشنواره اقدام به اجرای برنامه های آئینی مانند موسیقی محلی و هه له پرکی (رقص کُردی) می کنند که این بخش نیز طرفداران بسیاری دارد و فضای جشنواره را فرهنگی تر کرده است.
این جشنواره از دوم الی چهارم شهریور هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۳ برای بازدید عموم دایر است.
۳۰۳۳/۸۰۶۶
گزارش از فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • غذاهای ایرانی
  • سفره ایرانی
  • استان کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست