اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / طرح های پژوهشی باید منجر به افزایش بهره وری و اثربخشی شود
82458708-71471080.jpg

طرح های پژوهشی باید منجر به افزایش بهره وری و اثربخشی شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز پنجشنبه به نقل از رضا رحیمی در جلسه کارگروه پژوهش و فن آوری استان کرمانشاه به رتبه های برتر دانشگاه رازی و پارک علم و فنآوری استان در فعالیت های پژوهشی در سطح کشور اشاره کرد و افزود: استان کرمانشاه قابلیت، توان و تجربه ویژه ای در بحث کارهای علمی و پژوهشی دارد که این موضوع لزوم توجه مدیران استان را به بحث پژوهش و فن آوری دو چندان می کند.
وی افزود: فن آوری تنها به مراکز علمی اختصاص ندارد بلکه یک موضوع بسیار مهم فراگیر در همه حوزه ها است.
او تصریح کرد: موضوع فن آوری به همه بخش ها و حوزه ها جامعه مرتبط است و هر اقدامی که منجر به افزایش بهره وری، استفاده درست از منابع و صرفه جویی در هزینه ها را به دنبال داشته باشد، در راستای فن آوری است.
رحیمی اظهار کرد: فن آوری یک بحث بسیار مهم در تمام حوزه های کشاورزی، صنعتی، صنایع غذایی، گردشگری، تجارت و خدمات است و از این رو از مدیران می خواهیم که بیش از پیش به این مهم توجه کنند.
وی با بیان اینکه باید فن آوری به نوآوری و خلاقیت سوق پیدا کند، تصریح کرد: ذهن ها باید سمت فن آوری جهت نوآوری گرایش پیدا کند زیرا فن آوری منجر به درآمد و رفاه بیشتر در جامعه می گردد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه از بررسی و تصویب طرح های پژوهشی در موعد مقرر خبر داد و اظهار کرد: در شورای پژوهش استان؛ با یک فرآیند کاری تیمی و هماهنگ تمام اقدامات مربوط به بررسی، داوری تصویب طرح های پژوهشی در استان در موعد مقرر صورت می گیرد و استان کرمانشاه در این زمینه، اقدام موثری که می تواند میزان بهره وری در دستگاه ها را افزایش دهد، انجام داده است.
در اجرای قانون، اعتبار بررسی و اجرای طرح های پژوهشی در دستگاه ها از محل یک درصد اعتبارات عمرانی تامین می شود.
۳۲۰۹/۳۰۳۳ تنظیم کننده: عباداله اذرگون** انتشاردهنده: فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • فنآوری
  • دانش بنیان
  • مدیران ادارات

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست