اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ضرورت ایجاد زیرساخت های فرهنگی و مذهبی در هرسین
82071076-70718006.jpg

ضرورت ایجاد زیرساخت های فرهنگی و مذهبی در هرسین

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، یاور محمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای زکات و جشن روز جانباز که در دفتر امام جمعه هرسین برگزار شد، افزود: در سال گذشته فرهنگ سازی گسترده ای با اجرای همایش برای دانش آموزان، نصب بنر و پلاکارد در سطح شهر و روستاها در خصوص زکات انجام گرفت، که با توجه به بارندگی های با برکت در سالجاری می بایست موضوع فرهنگ سازی تقویت شود.
وی استفاده از ظرفیت مبلغین و دیوارنویسی در سطح شهر و روستاها با مضمون زکات را مهم ارزیابی کرد.
فرماندار هرسین خاطرنشان کرد: پرداخت زکات ریشه در باورها و اعتقادهای دینی و مذهبی دارد و در این زمینه می بایست از ظرفیت مبلغین و روحانیان که در این مورد متخصص هستند و از روش تبلیغاتی چهره به چهره به نحو مطلوب استفاده کرد.
در ادامه این جلسه حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه هرسین نیز طی سخنانی خواستار استفاده از ظرفیت طلاب حوزه علمیه امام خمینی (ره) این شهرستان در امر تبلیغ زکات شد.
از دیگر برنامه های شهرستان هرسین می توان به اجرای مراسم جشن ویژه روز جانباز که به همت تیپ ۲۸۱ زرهی شهید نیکخواه اشاره کرد.
در این مراسم نیز ائمه جمعه هرسین و بیستون، روحانیان، فرماندار، امیر ملائی فرمانده تیپ ۲۸۱ زرهی شهید نیکخواه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولان ادارات و خانواده های جانبازان حضور داشتند.
در پایان این مراسم از خانواده های جانبازان شهید تقدیر به عمل آمد.
شهرستان هرسین با جمعیتی افزون بر ۸۵ هزار نفر در ۴۴ کیلومتری جنوب شرقی کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • فرهنگي
  • فرماندار هرسين
  • ياور محمدي
  • زيرساخت هاي فرهنگي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست