اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / صلاح و فساد جامعه از بانوان نشات می گیرد/ خصلت انقلابی در کابینه آتی دولت لحاظ شود
82605178-71755768.jpg

صلاح و فساد جامعه از بانوان نشات می گیرد/ خصلت انقلابی در کابینه آتی دولت لحاظ شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های سیاسی، عبادی این هفته با بیان اینکه برقراری تحریم پس از برجام معنایی ندارد و برخلاف وعده ها و قوانین است، گفت: باید جواب دندان شکنی در برابر سخنان یاوه گویان و دشمنان داد.
آیت الله علما در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از وضعیت پوشش در جامعه امروزی گفت: این نوع پوشش که در برخی از جوانان به ویژه دختران می بینیم زیبنده جامعه اسلامی نیست و باید برای تغییر سبک زندگی و حرکت به سمت زندگی ایرانی اسلامی چاره ای اندیشید.
به گفته آیت الله عما، شیوه و نمونه های سبک زندگی ایرانی – اسلامی باید در نماز جمعه ها بیان شود.
وی با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری ادامه داد: حفظ روحیه انقلابی در سبک زندگی ایرانی – اسلامی نیز تاثیر دارد.
وی سالروز شهادت امام صادق (ع) را تسلیت گفت و افزود: این امام بزرگوار به زمان و فطرت آگاه بود و شاگردان بسیاری در مکتب ایشان تربیت یافت و به قیام بزرگ فرهنگی و علمی دست زد.
امام جمعه کرمانشاه از راستگویی و صداقت به عنوان مهم ترین وجه تسمیه این امام بزرگوار یاد کرد و گفت: صداقت مهم ترین خصیصه ای است که مسلمانان و شیعیان باید آن را در پیش بگیرند.
وی ادامه داد: پیرامون علم، شخصیت و بزرگی امام صادق (ع) کتاب های بسیاری نوشته شده و باید کلام ائمه اطهار(ع) را که از قرآن ریشه گرفته سرلوحه امور قرار داد.
امام جمعه کرمانشاه از پنجم مرداد به عنوان سالروز نخستین برپایی نماز جمعه در تهران و سالروز بزرگداشت عملیات مرصاد یاد کرد و گفت: در چنین روزی نخستین نماز جمعه تهران به امامت آیت الله طالقانی برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان از ۳۱ تیر به عنوان سالروز وفات آیت الله کاشانی و از اول ذی القعده به عنوان سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر یاد کرد و افزود: اول تا ۱۰ ذی القعده که با ولادت امام رضا (ع) مصادف است دهه کرامت نامیده شده است.
۸۰۶۶/۷۴۶۰ خبرنگار:زهره کریم زاده ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • سياسي
  • كابينه جديد دولت
  • بانوان
  • امام جمعه كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست