اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / صدور ۳۱۷ هزار کارت ملی هوشمند و ۷۴۰ هزار شناسنامه جدید در کرمانشاه
82355609-71265870.jpg

صدور ۳۱۷ هزار کارت ملی هوشمند و ۷۴۰ هزار شناسنامه جدید در کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا علیرضا قبادی روز چهارشنبه در نشستی خبری افزود: برای صدور کارت ملی هوشمند در کل استان با ۵۰ دفتر پیشخوان و ۱۶ ایستگاه پستی قرارداد داریم.
وی در خصوص ویژگی های کارت ملی هوشمند گفت: در این کارت جدید به دلیل وجود تراشه، امکان ذخیره اطلاعات، تغییر اطلاعات افراد بدون مراجعه حضوری و نیز ثبت اثر انگشت و امضای دیجیتال وجود دارد.
قبادی در بخش دیگر سخنانش در خصوص آمار ولادت و فوت در استان نیز گفت که تاکنون سه میلیون و ۳۰۳هزار سند ولادت و ۸۳۶ هزار سند فوت در پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال ثبت شده است.
او گفت: اکنون ۹۹ و هفت دهم درصد از ولادت ها در مهلت قانونی ۱۵ روزه و نیز ۹۹ و ۲ دهم درصد وفات ها نیز در مهلت قانونی ۱۰ روزه در استان ثبت می شوند.
مدیر کل ثبت احوال استان کرمانشاه در خصوص شرایط تغییر نام افراد نیز گفت: تغییر نام کم اقبال تر به پر اقبال و نیز تغییر نام از بار منفی به بار مثبت و غیرمذهبی به مذهبی توسط اداره ثبت احوال انجام می شود اما در شرایط عادی تغییر نام بر عهده تصمیم دستگاه قضایی است.
قبادی درباره تغییر نام خانوادگی افزود: قانون به خانم ها اجازه داده تا از نام خانوادگی همسرشان استفاده کنند و امکان برگشت به نام خانوادگی قبلی نیز وجود دارد.
وی ادامه داد: نام های خانوادگی که همنام ایل و تبار خاص و یا هم نام محل خاصی باشد و نیز طولانی، چند بخشی و یا خارجی باشد، قابل تغییر است.
قبادی در خصوص شرایط تغییر سن نیز اعلام کرد: تغییر سن فقط در شرایطی انجام می شود که تاریخ ولادت و تاریخ تنظیم سند بیش از پنج سال تفاوت داشته باشد.
به گفته او در ۹ماه امسال در استان کرمانشاه ۲۶ هزار ولادت، هشت هزار فوت، ۱۵ هزار ازدواج و نیز حدود چهار هزار طلاق ثبت شده است.
۷۴۵۷/۳۰۳۳ خبرنگار:جواد الماسی** انتشار دهنده: فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

  • كليات
  • ثبت احوال كرمانشاه
  • ولادت
  • فوت

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست