اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / صدور کالا از گمرک استان کرمانشاه امسال ۲۵ درصد افزایش یافت
81981661-70553956.jpg

صدور کالا از گمرک استان کرمانشاه امسال ۲۵ درصد افزایش یافت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل گمرک استان کرمانشاه خلیل حیدری روز شنبه اظهار کرد: در مدت یاد شده، یک میلیارد و ۲۰۲ میلیون و ۹۱۵ هزار دلار کالا از گمرک کرمانشاه، خسروی، پرویزخان، پاوه و بازارچه های مرزی پرویزخان و شوشمی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۲۵ درصد و از نظر وزنی ۱۱ درصد افزایش دارد.
به گفته این مسئول، در سایر گمرک ها نیز در این مدت یک میلیارد و ۴۳۷ میلیون و ۶۱۱ هزار دلار کالا از مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده است.
وی افزود: در مجموع دو میلیارد و ۶۴۰ میلیون و ۵۲۷ هزار دلار کالا تا پایان بهمن امسال از گمرک و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۵ درصد و به لحاظ ارزش نیز ۲۰ درصد رشد داشته است.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه، عمده کالاهای صادراتی را سیمان، لوازم خانه داری و پاکیزگی، گوجه فرنگی، سیب زمینی، رب گوجه فرنگی، صفحه و ورق پلیمری، پیاز، موسیر و اوره عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر شده است.
حیدری اظهار کرد: در همین مدت از گمرک های استان کرمانشاه به ۳۹ کشور دنیا صادرات صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، یک کشور به مجموع کشورهای هدف کالاهای صادراتی استان اضافه شد.
استان کرمانشاه با ۳۶۰ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد گرچه سهم تولیدات استان در این صادرات رقمی حدود ۱۱ درصد می باشد.
۶۵۳۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • گمرک
  • صادرات
  • کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست