اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / شهید سلیم قنبری برای تثبیت نظام و تقویت قوه قضائیه جان خود را تقدیم کرد
81958766-70512068.jpg

شهید سلیم قنبری برای تثبیت نظام و تقویت قوه قضائیه جان خود را تقدیم کرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا ماموستا ملاقادر قادری روز چهارشنبه در مراسم اولین سالگرد شهادت رئیس فقید دادگستری روانسر که در مسجد جامع این شهر برگزار شد افزود: کارکنان دستگاه قضایی باید با خدمتگزاری صادقانه زمینه اعتماد بیشتر مردم به نظام و دستگاه قضا را فراهم کنند تا این اعتماد بیشتر از گذشته باشد.
وی اظهار داشت: شهدای این مرز و بوم برای صیانت از انقلاب و پاسداری، تثبیت و استقلال این وطن جان عزیز خویش را تقدیم کرده اند.
ماموستا قادری با بیان اینکه انقلاب ایران اسلامی یک انقلاب مردمی است اضافه کرد: حفاظت و پاسداری از این انقلاب وظیفه سنگینی است که بر دوش این مردم قرار دارد.
امام جمعه روانسر نیز گفت: مردم منطقه اورامانات هرگز یاد و خاطره شهید سلیم قنبری را فراموش نخواهند کرد.
ماموستا ملا عبدالله غفوری افزود: دین مداری، قانون مداری و مردم داری از بارزترین خصوصیات رئیس سابق دادگستری روانسر بود.
وی با بیان اینکه مهمترین دلیل مبعوث شدن پیامبران الهی اجرای عدالت و نجات بشریت است اظهار داشت: قضات دستگاه قضایی باید ارزشهای اسلامی را در سرلوحه کارهای خویش قرار دهند.
امام جمعه روانسر گفت: شهدا برای صیانت و پاسداری از ارزشهای اسلامی ایثار و از خودگذشتگی کردند و وظیفه ما نیز در این راستا بسیار سنگین است.
ماموستا غفوری با بیان اینکه گروه های تکفیری به پیکره اسلام ضربه وارد می کنند تاکید کرد: تقویت بصیرت و آگاهی و دشمن شناسی لازمه امروز امت های اسلامی است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمانشاه نیز گفت: صبر و بردباری و مردمی بودن از ویژگی های شهید سلیم قنبری بود و در اوج اقتدار قضایی اخلاقی آرام و چهره ای مهربان داشت.
بهمن مرادی فر افزود: مردم منطقه اورامانات و به ویژه مردم شهرستان روانسر با حضور باشکوهی که در مراسم تشیع، تدفین و یادبود آن شهید بزرگوار داشتند نشان دادند قدردان خدمتگزاران صدیق و خدوم هستند.
وی تصریح کرد: هدف خلقت همه انبیا و اولیای الهی برقراری قسط است و عدالت امری است که خداوند در آیات متعدد قرآن کریم به آن اشاره کرده است.
سلیم قنبری رئیس سابق دادگستری روانسر ۲۱ بهمن ماه سال ۹۳ در بلوار معلم شهر روانسر به هنگام خروج از منزل مورد هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.
شهرستان روانسر در ۶۰ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.
۸۰۶۶/۷۴۵۵

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • سلیم قنبری
  • امام جمعه پاوه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست