اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / شهادت فرهنگ پیروی از ارزش های دینی است
81961710-70518113.jpg

شهادت فرهنگ پیروی از ارزش های دینی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله اسماعیل گندمکار روز شنبه در یادواره شهید حشمت الله امینی در جمع مسئولان و جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران سرپل ذهاب افزود: عزت، اقتدار و سرافرازی نظام اسلامی به برکت خون پاک شهدا و دلاورمردی های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس حاصل شده است.
وی اظهار کرد: از آنجایی که نهضت ما حسینی است خط نورانی و سراج منیر ائمه اطهار (ع) را پی گرفته ایم تا نظام اسلامی ثابت و استوار به حیات جاودانه خود ادامه دهد.
وی بیان کرد: شهدا و رزمندگان اسلام با تاسی و بهره گیری از مکتب عاشورا در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادگی و مقاومت کردند و برای دفاع از حاکمیت ارضی جمهوری اسلامی ایران تا سر حد جان مایه گذاشتند.
وی اظهار داشت: قرآن کریم مروج اتحاد و همبستگی است و تداوم راه نورانی شهدا نیز تنها راه رسیدن به سعادت و کمال است.
این استاد حوزه علمیه و دانشگاه افزود: بیداری اسلامی که اکنون در برخی کشورهای منطقه در جریان است نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران است چرا که این نظام الهی مدافع حقوق مظلومان و آزادیخواهان جهان است.
آیت الله گندمکار ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت را رمز بقای نظام اسلامی توصیف کرد و ادامه داد: دشمنان تضعیف جایگاه ولایت فقیه را در دستور کار دارند و بر همین اساس تقویت رهبری و جایگاه ولایت مطلقه فقیه بر همگان واجب است.
شهید حشمت الله امینی مهر ماه ۱۳۴۶ در شهرستان سرپل ذهاب چشم به جهان گشود و در ۱۵ مرداد ماه ۱۳۶۶ مصادف با عید قربان در عملیات نصر۷ به مقام شهادت رسید و پس از ۱۳ سال مفقودالأثر بودن پیکر مطهرش شناسایی و در جوار حرم احمدابن اسحاق (ره) سرپل ذهاب به خاک سپرده شد.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد در در هشت سال دفاع مقدس ۸۰۴ شهید گرانقدر را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • یادواره شهدا
  • آیین
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست