اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / شمارش معکوس ماراتن بزرگ سیاسی کشور/ تلاش برای انتخاب اصلح در بین نخبگان
81962852-70520235.jpg

شمارش معکوس ماراتن بزرگ سیاسی کشور/ تلاش برای انتخاب اصلح در بین نخبگان

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا انتخابات عرصه ای برای تصمیم گیری مردم است که شخص یا اشخاصی را برای مقام، پست یا مسئولیتی برای مدتی معلوم با ریختن رای خود به صندوق های انتخاباتی بر می گزینند.
هدف اصلی از انتخابات سیاسی انتخاب نمایندگان مردم است که به آن مردم سالاری (دموکراسی نمایندگی) می گویند و این فرآیند انواع گوناگونی دارد بگونه ای که هر رای دهنده ممکن است فقط به یک نامزد رای بدهد یا به چند نفر و یا نامزد ها را به ترتیب شایستگی در لیست قرار دهد.
در اسلام بر شورا تاکید بسیار شده است و از مسلمانان خواسته شد تا در بین خود برای امور گوناگون و انتخاب هایشان تفاهم و مشاوره کنند.
خداوند متعال به حضرت محمد (ص) فرستاده و پیامبر خود امر فرمود تا با اصحاب و یارانش که درود خداوند برآنان باد مشورت کند و در همین راستا ما نیز با تمسک به پیامبر (ص) برای انجام امور خود باید نخبگانی اصلح را انتخاب کنیم که زمام امور را بدست گیرند.
براساس آیات قرآن کریم بر هر مسلمانی لازم است که در انتخابات مشارکت داشته باشد که این کار در تحکیم امنیت و ثبات نقش مهمی را دارد و همچنان عنصر عمده برای مشروعیت یک ملت خوانده می شود.
باتوجه به حساسیت های کنونی کشور هفتم اسفند ماه برهه ای بسیار حساس و سرنوشت ساز در تاریخ ملت ایران است و مردم باید برای حضور در این عرصه با تحقیق و آگاهی از بین افراد با انتخاب اصلح بتوانند حماسه ای بزرگ رقم بزنند.
وزرات کشور متولی برگزاری این کار نیز از ماه ها قبل با برگزاری نشست های توجیهی و رزمایش های انتخاباتی بطور عملی آماده برگزاری این رویداد بزرگ است.
تمامی اقدامات لازم نیز برای برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم در فرمانداری ها و بخشداری ها تا حدودی مراحل پایانی خود را سپری کرده است به طوری که هم اکنون فرمانداران حوزه انتخابیه از آمادگی شهرستان های خود برای این رقابت بزرگ خبر می دهند.
مردم نیز در این فرآیند بزرگ به تکاپو افتاده اند تا بتوانند با تحقیق و حضور در نشست های مختلف و سوابق افراد دست به انتخاب فردی اصلح بزنند تا بتوانند هفتم اسفند ماه بار دیگر حماسه ای خلق کنند که چشم جهانیان خیره بماند تا بدانند که ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی همواره بهترین پشتیبان این نظام الهی و انقلاب هستند.
مردم معتقد هستند که انتخابات نمایش بزرگ دموکراسی در دنیای سیاست است و حضورشان در پای صندوق های رای و انتخاب یک نفر بعنوان نماینده یک ملت می تواند آنها را در تصمیم گیری های بزرگ و وضع و تصویب قوانین مشارکت دهد و این نشان از اهمیتی است که حاکمیت برای مردم قائل شده است.
در حوزه انتخابیه قصرشیرین که شامل شهرستان های مرزی قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب است همواره انتخابات مجلس بسیار پرشور و با حضور حداکثری مردم برگزار شده است و این دوره با حساسیتی که دارد و با توجه به اجرای برجام شاید پررنگ تر از گذشته نیز باشد.
نامزدهای تایید صلاحیت شده از مدتها قبل فعالیت های خود را در قالب محافل خانگی برگزار کرده اند کماکان نیز به این وضع ادامه می دهند و چهره های حاضر در این عرصه امروز دیگر برای همگان شناخته شده هستند.
در این میان با اوج گیری فعالیت های شبکه های اجتماعی تبلیغات نامزدها نیز در فضای مجازی بسیار گسترده است و هرکس در تمام ساعات شبانه روز تا آنجا که ممکن است از این فضا بهره برده و به تبلیغات برای کسب آرای بیشتر می پردازد.
البته این امر نیز در میان هواداران نامزدها، جریان ها و گروه های سیاسی بسیار گسترده است و هرکس با تشکیل یک کانال و یک گروه به هر شکل سعی در جذب هواداران بیشتری دارد.
اما چیزی که در این دوره نمود بیشتری دارد تشکیل پایگاه های جوان با حضور نخبگان و دارندگان تحصیلات دانشگاهی است که تلاش می کنند تا علاوه بر حضور پررنگ جوانان در این دوره از انتخابات شخص اصلح را برای بهبود اوضاع حوزه سه شهرستان انتخاب کنند.
اگر شما عضو یکی از این گروه ها باشید خواهید دید که جوانان با داشتن تحصیلات عالی که بیشترین سهم را در بین بیکاران منطقه دارند با عضویت در این گروه ها و بیان دیدگاه ها و آشنایی با نظرات نخبگان خود را مشتاق تر از هر زمانی برای شرکت در انتخابات می بییند.
جا دارد هر فردی که با هر گرایش سیاسی در پایان این ماراتن بزرگ به مجلس راه پیدا می کند رفع معضل بیکاری جوانان را مهمترین دغدغه و اولویت کاری خود بداند که مساله اصلی تمامی خانواده ها در این مشکل نهفته است.
جوانان سرمایه های گرانقدر هر جامعه و نماد پویایی و سرزندگی هستند و باید قدر این ظرفیت بزرگ و با نشاط را بیش از پیش بدانیم و با استفاده از این پشتوانه بزرگ بتوانیم کسانی را روانه خانه ملت کنیم که از تخصص و تجربه کافی برخوردار باشند.
اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان حوزه انتخابیه قصرشیرین شامل شهرستان های قصرشیرین ، سرپل ذهاب و گیلانغرب با بیش از ۲۰۰ کیلومتر مرز مشترک ، وجود بازارچه ها ، مرزهای فعال و پایانه های تجاری و مسافری اینک منتظرند تا بتوانند با شعور و آگاهی در هفتم اسفندماه حماسه ای پرشور را رقم بزنند و امیدست که با انتخاب اصلح سرانجام انتخابات بگونه ای باشد که کارکردهای این ظرفیت ها در آینده تبدیل به چرخه بزرگ اقتصادی با رفع معضل بیکاری در منطقه باشیم.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین نیز در این زمینه گفت: حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه بار دیگر موجب تثبیت قدرت نظام اسلامی می شود.
مرادعلی تاتار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت حضور مردم در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری افزود: حضور فعال، داوطلبانه و هوشمندانه مردم در انتخابات از مبانی آشکار مشارکت سیاسی و تجلی اراده مردمی در روند سیاستگذاری عمومی است.
وی اظهارداشت: حضور حماسی مردم در انتخابات قدرت چانه زنی دولتمردان در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی را درعرصه دیپلماسی افزایش می دهد.
این مقام مسئول بیان کرد: دشمنان به دنبال رصد کردن حضور مردم در انتخابات آینده هستند و هر قدر این حضور و مشارکت گسترده و چشمگیر باشد بدخواهان نظام اسلامی نیز در رسیدن به اهداف شوم و پلید خود ناکام خواهند بود.
تاتار ادامه داد: بی شک مرزنشینان قصرشیرین نیز همچون دیگر آحاد ملت ایران با حضوری چشمگیر در انتخابات هفتم اسفند اقتدار خود را بار دیگر به تمامی جهانیان نشان خواهند داد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در ۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۳۶ شعبه مربوط به شهرستان قصرشیرین است که بیش از ۷۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶
نازنین باباخانی خبرنگار ایرنا دفتر قصرشیرین

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • حضور مردم
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست