اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / شرکت مردم در انتخابات بیانگر حمایت آنان از نظام اسلامی است
81968675-70530872.jpg

شرکت مردم در انتخابات بیانگر حمایت آنان از نظام اسلامی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا آیت الله امان الله نریمانی روز چهارشنبه در جمع مردم گیلانغرب با بیان اینکه برگزاری انتخابات در واقع یک رزمایش بزرگ سیاسی در نظام اسلامی است گفت: حضور در انتخابات به نوعی نبرد بی امان امت اسلامی علیه استکبار جهانی است.
وی برگزاری انتخابات متعدد در طول بیش از سه دهه از عمر با برکت انفلاب را بیانگر حاکمیت مردم سالاری دینی در نظام اسلامی توصیف کرد و اظهار داشت: بی شک امت اسلامی با حضور گسترده در انتخابات هفتم اسفند حماسه ای بی بدیل خلق خواهند کرد.
وی با تبیین شاخص ها و اختیارات اعضای مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد که اختیارات اعضای مجلس خبرگان در دسترسی به رهبر معظم انقلاب اسلامی بسیار بیشتر از دیگر مقامات کشور است.
وی بیان کرد: اگر نمایندگان مجلس خبرگان بتوانند محوری برای اتحاد نمایندگان مردم در مجلس و مردم و دولت باشند بسیاری از مشکلات حل می شود.
آیت االله نریمانی با دعوت مردم به اتحاد و خلق حماسه سیاسی در هفتم اسفند ماه گفت: کسانی که صلاحیت آنها تایید نشده است به معنای از بین رفتن ارزش اجتماعی و اخلاقی آنان نیست.
وی افزود: در طول تاریخ همه انبیاء مردم را به همراهی، همدلی و اتحاد دعوت کردند و اگر مردم نامزدهایی را انتخاب کنند که رویکرد آنان اتحاد و همراهی باشد بسیاری از مشکلات مردم رفع می شود.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای هشت کرسی در بهارستان و ۲ کرسی در مجلس خبرگان رهبری است.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان کرمانشاه افزون بر سه هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای اعم از ثابت و سیار در ۱۴ شهرستان های تابعه و مناطق روستایی و عشایری در نظر گرفته شده است.
در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۵۹۵ نفر در استان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند که نسبت به دوره قبل ۲۰۶ هزار نفر افزایش داشته است.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • خبرگان رهبری
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست