اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / شتاب روند بازسازی مناطق زلزله زده مرهون تلاشهای استاندار است
n83177654-72791359.jpg

شتاب روند بازسازی مناطق زلزله زده مرهون تلاشهای استاندار است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا؛ سیروس عبدی روز یکشنبه در نشست با فرماندار، معاونان فرماندار و سرپرست بخشداری مرکزی با دهیاران بخش مرکزی شهرستان اسلام آبادغرب در سرسرای اجتماعات فرمانداری افزود: دولت از ابتدای وقوع زلزله با تمام توان در خدمت زلزله زدگان بوده است و با اعطای تسهیلات مقاوم سازی و برنامه ریزی مناسب بخش زیادی از روند بازسازی تا این لحظه انجام شده که در نوع خود یک رکورد است.
وی در ادامه سخنان خود به برنامه های دولت در زمینه ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: با تصمیم دولت مبنی بر اعطای تسهیلات کم بهره به طرح های اشتغال روستایی شاهد پرداخت تسهیلات کم سابقه ای به متقاضیان و صاحبان ایده های کسب و کار بوده ایم که ضمن ایجاد اشتغال در جهت تثبیت جمعیت روستاها و پیشگیری از مهاجرت و حاشیه نشینی در شهرها اقدام بسیار موثری بوده است.
سرپرست بخشداری مرکزی اسلام آبادغرب اضافه کرد؛ با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در بسیاری از موارد شاهد مهاجرت معکوس از سمت شهر به روستاها بوده ایم.
عبدی همچنین گفت: انتظار است اصحاب رسانه در ارزیابی عملکرد و انعکاس مشکلات جانب انصاف را رعایت کرده و براساس ظرفیت ها و امکانات موجود مدیران را نقد نموده و به اقدام های انجام شده نیز بپردازند.
در این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات سطح روستاها و لزوم هماهنگی دستگاه های اجرایی با دهیاران برای انجام امور روستا بحث و تبادل نظر شد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

سياسي

معاون فرماندار

زلزله زدگان

عملكرد استاندار

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست