اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / سیل به ۸۳۸ واحد مسکونی شهرستان کرمانشاه خسارت زد
n83296691-72996639.jpg

سیل به ۸۳۸ واحد مسکونی شهرستان کرمانشاه خسارت زد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، فضل الله رنجبر عصر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده استان کرمانشاه اظهار داشت: طبق ارزیابی های انجام شده ۵۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده نیاز به احداث مجدد و ۳۳۸ واحد نیز نیاز به تعمیر دارند.
وی ادامه داد: در جریان وقوع سیلاب شهر کرمانشاه، حدود ۲۰۰ واحد مسکونی در شهرک کرناچی دچار آبگرفتگی شد که مشکلات زیادی را برای اهالی محل و ساکنان این واحدها ایجاد کرد به گونه ای که مجبور به اسکان اضطراری آن ها شدیم و هنوز تعدادی از آن ها در این اردوگاه ها ساکن هستند.
رنجبر با اشاره به اینکه تعدادی از واحدهایی که نیاز به احداث مجدد دارند در بستر و حریم رودخانه واقع شده و ساخت مجدد منازل آن ها در جای سابق منع قانونی دارد، گفت: برای این کار نیز باید زمین مورد نیاز آن تهیه و اعتبارات لازم تخصیص یابد.
فرماندار کرمانشاه یادآوری کرد: در جریان سیل ماه گذشته همچنین بسیاری از بوستانها و فضاهای سبز نیز تخریب شده و یا به شدت آسیب دیدند.
وی گفت: در حوزه روستایی نیز شاهد خسارات زیادی بخصوص در حوزه واحدهای مسکونی و راه ها و پل ها بودیم و امروز مردم از ما انتظار دارند شرایط هرچه زودتر به حالت سابق برگردد.

**استاندار کرمانشاه سیل را به خوبی مدیریت کرد
احمدصفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست از مدیریت خوب استاندار در جریان حادثه سیل قدردانی کرد و گفت: حضور میدانی وی و دیگر مدیران استان باعث شد خسارات سیل به حداقل برسد.
وی با بیان اینکه با وجود مدیریت میدانی، خسارات زیادی به استان و بخش های مختلف وارد شد، افزود: انتظار می رود دولت بتواند در اسرع وقت بخش عظیمی از این خسارت ها را جبران کند.
صفری همچنین بر جبران خسارت کشاورزان و دامداران نیز تاکید کرد و گفت: این اقشار نیز متحمل خسارت های زیادی شدند که امیدوارم مسئولان توجه لازم به آن ها را داشته باشند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

سيل ۹۸

خسارت

فضل الله رنجبر

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست