اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / سکانس پایانی فیلم مستند کرمانشاه در جنگ جهانی دوم در گیلانغرب تصویربرداری شد
81944685-70486361.jpg

سکانس پایانی فیلم مستند کرمانشاه در جنگ جهانی دوم در گیلانغرب تصویربرداری شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا تهیه کننده این فیلم مستند گفت: این فیلم از سوم شهریور ماه سال جاری همزمان با هفتاد و چهارمین سالگرد حمله متفقین به ایران در شهرستان گیلانغرب به کارگردانی حسن نقاشی بعنوان یکی از طرح های مهم سال های اخیر صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در شهرستان گیلانغرب کلید خورد.
غلامحسین منوچهری به خبرنگار ایرنا افزود: سکانس پایانی این فیلم مستند امروز همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور در شهرستان گیلانغرب ضبط شد.
وی اظهار کرد: این مستند به وقایع ورود انگلیسی ها به استان کرمانشاه در جنگ جهانی دوم اشاره دارد.
وی بیان کرد: در این مستند تلاش شد خاطراتی با فاصله یک نسل از شاهدان جنگ دوم جهانی ثبت و ضبط شود و با استفاده از تحقیقات میدانی صورت گرفته گوشه ای از مبارزه های مردم استان کرمانشاه علیه استعمارگر پیر (انگلیس) به سمع و نظر مردم و علاقه مندان برسد.
منوچهری با بیان اینکه قرارگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران در غرب کشور عوامل تولید و ساخت این مستند را یاری کرده اضافه کرد: در این مستند بیش از ۵۰ نفر از عوامل اجرایی و بازیگر مشارکت دارند و همچنین با بکارگیری جلوه های ویژه پویانمایی مراحل پایانی آن در دیگر نقاط استان تا یک ماه آینده تهیه می شود.
گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد که از در جنگ جهانی دوم توسط ارتش انگلیس بصورت موقت اشغال شد.
این شهرستان دارای بناهای تاریخی نظیر تپه قله است که در مرکز شهر قرار دارد و قدمت آن به تاریخ پیش از اسلام زمان جنگ میان ایران و روم بر می گردد.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست