اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / سه هزار دستگاه سرویس مدارس شهر کرمانشاه تحت نظارت سازمان تاکسرانی است
82247363-71051645.jpg

سه هزار دستگاه سرویس مدارس شهر کرمانشاه تحت نظارت سازمان تاکسرانی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان تاکسیرانی کرمانشاه، روز چهارشنبه به نقل از سجاد سلیمانی اعلام کرد: با توجه به اینکه سرویس مدارس از اهمیت بسیار بالایی نزد مسوولان و خانواده ها برخوردار است، امسال نیز گشت سرویس مدارس با قوت بیشتر در دستور کار سازمان تاکسیرانی کرمانشاه قرار گرفته است.
وی هدف از این گشت ها را نظارت بر تخلفاتی نظیر خودروهایی که راننده آنها فاقد تعیین صلاحیت فردی و یا فاقد بیمه شخص ثالث آژانسی، برگه معاینه فنی معتبر و در نهایت فاقد برچسب سرویس مدرسه هستند، ذکر کرد.
سلیمانی از کلیه رانندگان سرویس مدارس خواست که قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا کمترین آسیب احتمالی به دانش آموزان وارد نشود.
وی یادآور شد که سازمان تاکسیرانی کرمانشاه در راستای وظیفه ذاتی خود ضمن اختصاص گروه های گشت و بازرسی ویژه طرح سرویس مدارس و نظارت و کنترل مدارس سطح شهر، با هماهنگی مراجع ذیربط نسبت به بازرسی، اعمال قانون و برخورد با خودروهای غیرمجاز که از قوانین و مقررات جاری تخطی کرده باشند، اقدام می کند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه در ادامه با تأکید بر اینکه سرویس های مدارس در صورتی مجاز به فعالیت خواهند بود که برچسب سرویس مدرسه را برروی شیشه جلوی خودروی خود نصب کرده باشند، گفت: رانندگانی که تاکنون نسبت به دریافت برچسب سرویس مدرسه اقدام نکرده اند باید هرچه زودتر به سازمان تاکسیرانی مراجعه کرده تا مراحل لازم برای دریافت برچسب را طی و مجاز به فعالیت گردند درغیر این صورت به آنها اجازه فعالیت داده نخواهد شد.
وی افزود: گرچه دستگاه های مختلفی در امر نظارت بر نحوه ارایه سرویس مدارس فعالیت دارند، اما آنچه بیش از همه دارای اهمیت ویژه است، توجه اولیا دانش آموزان و مدارس بر این موضوع است چرا که ممکن است موردی از چشم نهادهای مسئول پنهان بماند اما اولیا و مربیان می توانند نظارت صد درصدی داشته باشند و بر کم و کیف فعالیت سرویس های مدارس دقت کنند.
سلیمانی از والدین دانش آموزان خواست تا از رانندگان و خودروهای تأیید صلاحیت نشده برای سرویس مدارس فرزندان خود استفاده نکنند و امنیت فرزندان خود را به خطر نیندازند.
وی همچنین بر لزوم رعایت ظرفیت مجاز سرویس مدارس توسط رانندگان تأکید کرد و افزود: مساله ظرفیت سرویس از نکاتی است که به شدت مورد توجه بازرسان سازمان تاکسیرانی و پلیس راهور قرار دارد ضمن اینکه رفتار رانندگان سرویس مدارس نیز باید بسیار موجه باشد.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه تصریح کرد: رانندگان سرویس مدارس باید دقت کنند در صورت بروز حادثه، شرکت های بیمه گر براساس ظرفیت مجاز خودرو به ارایه خدمت می ‎پردازند و سوارکردن بیش از حد مجاز نیز با اعمال قانون همراه خواهد بود.
استان کرمانشاه با دو میلیون نفر جمعیت ۳۲۵ هزار دانش آموز دارد.
۳۲۰۹/۸۰۶۶ خبرنگار: عباداله آذرگون ** انتشاردهند:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • سازمان تاکسی رانی
  • سرویس مدارس
  • شهر کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست