اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / سه طرح کشاورزی و راهسازی در گیلانغرب به بهره برداری رسید
81959887-70514564.jpg

سه طرح کشاورزی و راهسازی در گیلانغرب به بهره برداری رسید

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا این طرح ها شامل مرحله نخست طرح آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی پایاب سد زاگرس در گیلانغرب است که با بهره برداری از آن ۹۲۳ هکتار از اراضی کشاورزی مناطق علیخان آباد و قاسم آباد از مزایای آبیاری تحت فشار بهره مند شدند.
همچنین احداث جاده انحرافی سد شرف شاه بطول هفت کیلومتر و آغاز عملیات اجرایی شبکه آبیاری پایاب سد شرفشاه در مجموع با ۵۷۰ میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح هایی بود که در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور معاون استاندار کرمانشاه و مسئولان محلی مورد بهره برداری قرار گفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه گفت: زیرمجموعه سد زاگرس امکانات و ظرفیت های بسیار مطلوبی برای توسعه بخش کشاورزی دارد.
رضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هدف و برنامه ریزی استفاده از آب های ذخیره شده سد زاگرس برای اجرای طرح سامانه آبیاری تحت فشار در شش هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلانغرب است که مرحله نخست آن اکنون به بهره برداری رسیده است.
وی بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان باید با اجرای سیاست مناسب علاوه بر بهره گیری از ظرفیت های موجود زمینه رشد و توسعه بخش کشاورزی به ویژه در گیلانغرب را فراهم کند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه نیز در سخنانی با اشاره به اینکه با تلاش های صورت گرفته زمینه بهره مندی و تبدیل ۹۲۳ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه علیخان آباد در پایاب سد زاگرس به سامانه آبیاری فشار فراهم شده است اضافه کرد: پیش بینی می شود با بهره برداری از این طرح تولید انواع محصولات کشاورزی این منطقه تا پنج برابر افزایش یابد.
کیاست امیریان ادامه داد: سال آینده مرحله بعدی اجرای این طرح و همچنین کل شبکه اصلی سد زاگرس به اتمام خواهد
رسید و مشکل کمبود آب کشاورزی در گیلانغرب تا حد زیادی رفع می شود.
کرم محمدی فرماندار گیلانغرب نیز با اشاره به اینکه بخش زیادی از شبکه های فرعی سدهای مخزنی و سراب تا پایان امسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید گفت: تلاش می شود تا در روزهای آینده مشکلات اراضی مناطق چهار مرجان و هشت روستای مجاور در دهستان حومه رفع شود تا کشاورزان این مناطق نیز از آب سد زاگرس برای توسعه بخش کشاورزی استفاده کنند.
گیلانغرب دارای ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است که سالانه ۱۱۳ هزار تن تولید انواع محصولات کشاورزی و باغی را تولید و روانه بازار مصرف می کند.
گیلانغرب با بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت در غرب استان کرمانشاه واقع شده است.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • فجر ۹۴
  • طرح
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست