اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / سند توسعه شهرستان قصرشیرین براساس منویات رهبر معظم انقلاب تنظیم می شود
81964732-70523851.jpg

سند توسعه شهرستان قصرشیرین براساس منویات رهبر معظم انقلاب تنظیم می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا مرادعلی تاتار روز دوشنبه در جلسه سند توسعه شهرستان قصرشیرین افزود: جامعه ای موفق است که براساس برنامه ریزی مدون و ترسیم افق آینده کار کند و طرح های توسعه ای را به مرور اجرایی وعملیاتی کند.
وی اظهار کرد: سند توسعه شهرستان قصرشیرین با کمک مسئولان و کارشناسان بررسی می شود تا متناسب با اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی پیش رود.
وی گفت: ظرفیت ها و زیرساخت های قصرشیرین با داشتن ۱۸۶کیلومتر مرز مشترک با عراق با توجه به در اختیار داشتن دو مرز پروزخان و قصرشیرین در بخش صادرات و گردشگری، قابلیت های کشاورزی، شیلات، مرکبات و نخیلات و بخش ورزش به استاندار کرمانشاه ارائه شد و نماینده عالی دولت در این استان نیز بر لزوم توسعه و بکارگیری بیشتر این ظرفیت موافقت کرده است.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین اظهار داشت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی به قرارگاه خاتم الانبیا مبنی بر سرمایه گذاری در شهرستان های مرزی و محروم که در دوران جنگ تحمیلی آسیب های زیادی دیده اند قصرشیرین نیز به عنوان یک شهر برای سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت های لازم توسعه انتخاب شده است.
تاتار اضافه کرد: قابیلت ها و ظرفیت های این شهرستان مرزی نیز به قرارگاه خاتم الانبیا معرفی شده است و یک قرارداد همکاری هم بین استانداری کرمانشاه با این قرارگاه برای سرمایه گذاری در قصرشیرین منعقد شده است.
هم اکنون ۵۴ درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی و بین المللی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.
روزانه به طور میانگین شاهد تردد ۲۵۰ مسافر به اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان هستیم و همچنین روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز بین المللی پرویزخان و ۵۰۰ دستگاه کامیون نیز از مرز خسروی به کشور عراق صادر می شود.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با ۲۷ هزار نفر جمعیت بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد که در امتداد این مرز طولانی ، دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی فعال است که پرویزخان با اقلیم کردستان عراق و خسروی با حکومت مرکزی عراق و بخش عربی هم مرز است.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • جلسه
  • سندتوسعه
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست