اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / سمینار ملی شیمی، دارویی اواخر بهمن در کرمانشاه برگزار می شود
81956534-70507974.jpg

سمینار ملی شیمی، دارویی اواخر بهمن در کرمانشاه برگزار می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

دبیر اجرایی سمینار ملی شیمی دارویی کرمانشاه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این مطلب از ارسال نزدیک به ۱۷۰ مقاله به دبیرخانه سمینار خبر داد و افزود: از ۱۴۰ مقاله پذیرفته شده، ۱۵ تا ۲۰ مقاله در سمینار به صورت شفاهی ارائه می شود.
دکتر هادی ادیبی با بیان اینکه مابقی مقالات پذیرفته شده به صورت کتبی ارائه خواهد شد ادامه داد: مهلت پایانی ارسال مقالات تا پایان آبان سال جاری بود.
وی اظهار کرد: این سمینار در سه حوزه ارائه می شود و در کنار آن کارگاه های بازآموزی برای پزشکان و داروسازان به منظور اخذ امتیاز برگزار خواهد شد.
ادیبی از وجود دو نوع همایش دارویی خبر داد و افزود: همایش علوم دارویی فراگیر است و رشته های متعدد داروسازی را در بر می گیرد و هر دو سال یکبار برگزار می شود.
به گفته وی، این در حالیست که کرمانشاه برای نخستین بار شاهد برگزاری سمینار تخصصی شیمی، دارویی است.

** تحصیل بیش از ۴۰۰ دانشجوی داروساز در کرمانشاه
این عضو هیات علمی شیمی، دارویی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از وجود نزدیک به ۴۱۰ دانشجوی داروسازی دکترای حرفه ای در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد.
ادیبی افزود: ۲۴۰ دانشجو در مقطع دکترای داروسازی حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دانش آموخته شده اند.
وی یادآور شد، علم شیمی دارویی به زبان علمی ساده، علم سنتز و طراحی برای ارزیابی فعالیت های بیولوژیک ترکیبات الگو است و شخصی که به این حوزه وارد می شود باید بر فنون طیف سنجی و سنتز تسلط داشته باشد.
اولین دوره سمینار شیمی­، دارویی توسط دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به منظور آشنایی محققین این حوزه با آخرین دستاوردهای علمی در سه محور سنتز ترکیبات فعال بیولوژیک، طراحی دارو- مدل ­سازی مولکولی و آنالیز ترکیبات دارویی برگزار می شود.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • علمی آموزشی
  • سمینار شیمی دارویی
  • دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
  • هادی ادیبی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست