اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / سرپرست فرمانداری: پارسال ۹۶ درصد سهم تعهد اشتغال در قصرشیرین محقق شد
82087596-70749497.jpg

سرپرست فرمانداری: پارسال ۹۶ درصد سهم تعهد اشتغال در قصرشیرین محقق شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری قصرشیرین افزود: با تلاش های صورت گرفته در سال گذشته زمینه اشتغال برای ۹۲۶ تن از افراد جویای کار در قصرشیرین فراهم شد.
وی بیان کرد: این میزان اشتغال توسط ۲۰ دستگاه اجرایی محقق شد و دستگاه هایی که تاکنون نتوانسته اند نسبت به تعهد خود اقدام کنند باید در کمترین زمان ممکن نسبت به عملیاتی کردن اشتغال اقدام کنند.
وی در ادامه از تصویب و اجرای پنج طرح آبیاری تحت فشار در قصرشیرین خبر داد و اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها ۷۷۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین اضافه کرد: با توجه به نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان ‘اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل’ باید با گذر از مرحله ارایه آمار و ارقام وارد عمل شویم و با از بین بردن مشکل بیکاری بتوانیم باری از مشکلات جامعه را کاهش دهیم.
تاتار ادامه داد: تاکید استاندار کرمانشاه هم برعملیاتی شدن مصوبات جلسه های کارگروه توسعه و اشتغال است و مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به تحقق این مهم اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به قابلیت های قصرشیرین و ایجاد بازارچه های مرزی پرویزخان و خسروی برای ایجاد اشتغال گفت: باید از ظرفیت های موجود این شهرستان در راستای ایجاد اشتغال جوانان جویای کار استفاده کرد.
شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد که در امتداد این مرز دو معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.
روزانه ۸۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و همچنین ۵۰۰ دستگاه کامیون کالا از طریق مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق (بخش مرکزی) صادر می شود.
همچنین روزانه به طور میانگین ۶۰۰ دستگاه تانکر سوخت رسان عراقی و ایرانی از مبدا اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان به مقصد بنادر جنوبی کشورمان وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.
هم اکنون ۵۴ درصد مجموع صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • كارگروه
  • اشتغال
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست