اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / سرپرست فرمانداری قصرشیرین: شهدا سند اقتدار نظام اسلامی هستند
81949153-70494460.jpg

سرپرست فرمانداری قصرشیرین: شهدا سند اقتدار نظام اسلامی هستند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا مرادعلی تاتار روز پنجشنبه در چهارمین روز از بزرگداشت دهه فجر در آیین دلجویی و سرکشی از خانواده معظم شهدای قصرشیرین افزود: شهدا جنگ و ایستادگی دربرابر کفار را تکلیف بزرگ شرعی می دانستند و با نثار خون پاک خود نظام اسلامی را حفظ کردند.
وی اظهار کرد: امروز ایران اسلامی بواسطه خون پاک شهدا و دلاورمردی های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس یکی از امن ترین کشورهای جهان است.
وی لازمه حفاظت و پاسداری از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی را تبعیت از فرامین رهبری و حرکت در مسیر شهدا دانست و بیان کرد: تکریم خانواده معظم شهدا و رفع مشکلات آنان وظیفه است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قصرشیرین نیز گفت: شهدا مشعل داران استقلال، آزادی و شرف ملت ایران و ذخیره گرانبهای تاریخ انقلاب اسلامی اند.
سرهنگ پاسدار علی احمد پور افزود: استقامت خانواده معظم شهدا بهترین الگوی عملی اخلاق برای جامعه است و در این زمینه نیز وظیفه مسئولان است که با تمام وجود به این اسوه های صبر خدمت کنند.
وی اظهارداشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در جامعه نیز امروز یک ضرورت انکارناپذیر است چرا که عزت امروز ایران اسلامی مرهون نهادینه شدن روحیه شهادت طلبی در بین اقشار مختلف مردم است.
در این دیدار از خانواده شهیدان نوروز مرادی و فریبرز باوند پور که در سال ۶۱ و در دو عملیات جداگانه در گیلانغرب و خرمشهر به مقام شهادت نایل آمدند با اهدای هدایایی تجلیل شد.
همچنین در چهارمین روز از ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی فرماندار و جمعی از مسئولان گیلانغرب با حضور در منزل تعدادی از خانواده های شهدا و جانبازان این شهرستان به مقام شامخ آنان ادای احترام کردند.
فرماندار گیلانغرب در دیدار با خانواده شهید جهانبخش حسنی و جانباز ۵۰ درصد منصور کرمیان که در مبارزات سال ۵۷ علیه رژیم پهلوی به درجه رفیع شهادت و جانبازی نائل شدند در سخنانی گفت: انقلاب اسلامی مرهون خون پاک شهدا و ایثارگری های ملت ایران است.
کرم محمدی از شهدا بعنوان ستارگان درخشان آسمان پایمردی و دینداری نام برد که با اطاعت خالصانه از ولی فقیه زمان خود در برابر استکبار ایستادگی کردند تا به درجه رفیع شهادت دست یافتند.
وی با بیان اینکه تقدیم شهدا و جانبازان برای استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی حتی در نقاط دورافتاده و کوچک بیانگر این واقعیت است که انقلاب ما انقلابی فراگیر است اضافه کرد: اگر دولت تدبیر و امید امروز موفقیت بزرگی را در عرصه بین المللی کسب کرده به برکت خون سرخ و پاک شهدا و ایثارگری های جانبازان گرانقدر است.
وی افزود: حفظ این کرامت و عزتمندی هم درگرو قدرشناسی و قدردانی از شهدای عزیز و جانبازان و ایثارگران است چرا که همه مدیون و وامدار شهدا هستیم.
همچنین در چهارمین روز از دهه مبارک فجر گلخانه شهرداری قصرشیرین در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.
شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۱۳۰هزار نفر جمعیت در مجموع یک هزار و ۴۳۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست