اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / زیباترین جلوه های وحدت و برادری در کعبه به نمایش در می آید
n82651701-71844500.jpg

زیباترین جلوه های وحدت و برادری در کعبه به نمایش در می آید

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ ماموستا مُلا عزیز کردبهمنی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد امام شافعی کرمانشاه افزود: حج، همان حرکت بی نظیر در میان همه حرکت ها و سفرها است که فرد مسلمان با تن و جان خویش به سوی بَلَدأمین مکانی که خداوند در قرآن به آن سوگند یاد کرده است، حرکت می کند.
او گفت: کعبه این خانه باستانی، اولین خانه ای است که به منظور عبادت خدا در روی زمین بر پا شده است و بنیانگذار آن حضرت ابراهیم (ع) و فرزند فدائیش، اسماعیل که هر دو پیامبران بزرگواری بودند و خداوند این امت را فرزندان آنها برشمرده و دعایشان را پذیرفته است.
وی اظهار کرد: حضرت ابراهیم (ع) در تاریخ به عنوان دشمن شرک و درهم شکننده بتها و مظهر توحید شناخته شده است.
خطیب جمعه موقت اهل سنت کرمانشاه، همچنین در مورد عظمت کعبه گفت که کعبه، به منزله پرچمی است که خداوند، برای نمایش روشنترین مفاهیم برادری و زیباترین جلوه های وحدت انسانی و استواری هر چه بیشتر آن، در زمین قرار داده و چه زیباست که ابراهیم خلیل، بنیانگذار آن شده است.
ماموستا کُردبهمنی در ادامه افزود: با توجه به فصل گرما و نیاز بیشتر به استفاده از آب و برق، از مردم خواست که با استفاده غیرضروی از این ۲ نعمت الهی، دیگران را از استفاده از آنها محروم نکنند.
او تاکید کرد که استفاده بهینه از تمام نعمت های خدادادی را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم و با این کار شکرگزار نعمتهای بیشمار و فراوان خداوند باشیم.
۳۰۳۳/۸۰۶۶ خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

نماز جمعه اهل سنت

عيد قربان

كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست