اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / زنگ آب در مدارس ابتدایی کرمانشاه نواخته شد
n83099291-72658391.jpg

زنگ آب در مدارس ابتدایی کرمانشاه نواخته شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در این آیین گفت: همان گونه که آب نخستین واژه درسی دانش آموزان است، آموزش درست مصرف کردن آب نیز از بدو ورود به مدرسه باید به آنها یاد داد.
مجید یزدان پناه همچنین افزود: از بدو ورود کودکان به پیش دبستانی و مقطع ابتدایی باید اهمیت آب را به آنها یادآور شد.
وی خطاب به دانش آموزان حاضر، آب را مایه حیات همه چیز در عالم دانست و از آنان خواست برای صرفه جویی و درست مصرف کردن آب در خانواده هایشان تلاش کنند و همیار و حامی خوبی برای حفظ و صیانت از آب باشند.
یزدان پناه با اشاره به وضعیت بی آبی کشور در شرایط موجود، اهمیت فرهنگ سازی برای بهینه مصرف کردن آب را بسیار حیاتی خواند و هشدار داد اگر از همین الان به فکر فرهنگ سازی درست و بهینه مصرف کردن آب نباشیم، کشور خشک خواهد شد و نسل آینده در حیات خود با خطر جدی مواجهه می شود.

** ۷۸ دانش آموز و سه معلم در زلزله ۷٫۳ سال گذشته جان باختند
یزدان پناه در ادامه با اشاره به سالگرد زلزله مهیب ۷٫۳ ریشتری غرب کرمانشاه در سال گذشته گفت: در این زلزله ۷۸ دانش آموز و سه فرهنگی کشته شدند که یاد و خاطره آنها را گرامی می داریم.
او در ادامه با اشاره به همیاری و کمک و انسجام ملی مردم ایران در یاری رساندن به زلزله زدگان گفت: دولت تاکنون برای بازسازی مناطق زلزله میلیاردها تومان هزینه کرده است.
وی در پایان از شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه برای فرهنگ سازی مصرف درست آب در دانش آموزان قدر دانی کرد و گفت: هزینه در فرهنگ سازی و نهادینه کردن مصرف آب هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

** بهینه مصرف کردن آب به پلیس دلسوز آب نیاز دارد
فرماندار کرمانشاه نیز در این آیین گفت: حفظ و صیانت از آب به پلیس یارانی نیاز دارد که همانند همیاران پلیس در جاده ها، نحوه درست مصرف کردن و صرفه جویی آب را به خانواده ها یادآوری کنند.
فضل الله رنجبر، به مصرف بی رویه آب در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: باید با فرهنگ سازی درست مصرف کردن آب بتوانیم دوباره سفره های زیرزمینی را احیا و چشمه ها پرآب شود تا نسل آینده بتوانند به حیات شان ادامه دهند.
وی ، حفظ و صیانت از آب را بسیار ضروری و حیاتی دانست و از آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب به دلیل فرهنگ سازی در سنین پایین جامعه قدردانی کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۲۵ هزار دانش آموز دارد.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگي

زنگ اب

شركت آب و فاضلاب استان كرمانشاه

فرهنگ سازي مصرف آب

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست