اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / زمینه مشارکت بیش از پیش مردم در انتخابات را فراهم کنیم
81968132-70529963.jpg

زمینه مشارکت بیش از پیش مردم در انتخابات را فراهم کنیم

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا سرهنگ پاسدار مسعود قنبری روز چهارشنبه در نشست گفتمان ولایت در جمع آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: بی شک مردم مومن و متدین ایران اسلامی با مشارکت گسترده در انتخابات همانند گذشته یک بار دیگر حماسه ساز خواهند شد.
وی با اشاره به دیدگاه های رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جلوگیری از راه های نفوذ دشمن و برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند اظهار داشت: امروز ما نیازمند این راهنمایی هستیم تا بتوانیم در امور کشور مشارکت و به درستی تصمیم گیری کنیم و به لطف وجود رهبری این بصیرت در ما شکل گرفته است.
وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند ‘انتخابات مساله ای بسیار مهم و نعمتی بزرگ است’ بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین در این دیدار بر حضور حداکثری مردم در انتخابات اسفند ماه ، مفهوم عمیق حق الناس در زمینه های اجرا، نظارت، حقوق داوطلبان، لیست های انتخاباتی، صیانت از آرای مردم و پذیرش نتایج انتخابات از سوی نامزدها تاکید ویژه کردند.
فرمانده سپاه سرپل ذهاب با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی دشمنان اسلام و ملت ایران، تغییر فرهنگ و اخلاق مردم به ویژه سبک زندگی آنان است اضافه کرد: منحرف کردن افکار و عقاید مردم به سمت تجمل گرایی و ترویج بی بند و باری از اهدف شوم دشمنان است که باید در برابر این توطئه شوم دشمنان ایستادگی کرد.
سرهنگ قنبری در بخش دیگر سخنان خود گفت: تذکر لسانی در فرهنگ سازی امر به معروف موثر است چرا که تذکر لسانی طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی یک وظیفه همگانی بسیار مهم و واجب است.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۳۶ شعبه مربوط به شهرستان قصرشیرین است که بیش از ۷۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند که بخشی از این تعداد را نیز جوانان به ویژه رای اولی ها تشکیل می دهند.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • سیاسی
  • انتخابات
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست