اخبار مهم
81984242-70558415.jpg

زمستانِ گرم

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

شاید یکی از دلپذیرترین زمستان های تاریخ ایران، همین زمستان ۹۴ باشد که حتی سوز و سرمای آن هم در برابر گرمی اراده ایرانی تاب نیاورد و ۲۳ روز زودتر از آنکه نوروز بیاید، ما به استقبال آن رفتیم.
رخدادهای شیرین زمستان ۹۴ برای همیشه در حافظه تاریخی ، اجتماعی و سیاسی ایران ثبت خواهد شد، از این رو که خواست و اراده ملی منجر به تغییراتی شد که ثمره اش را به زودی خواهیم دید.
ماراتن نفس گیر برجام برای در هم شکستن تحریم ها و برداشتن بار ظالمانه تحریم ها از دوش ملت از همان آغاز به کار دولت دهم در سال ۹۲ آغاز شد و مذاکره پشت مذاکره با تیمی کاردان از سیاست ورزان ایرانی هر روز نویدبخش این بود که کم کم به سوت پایان و شاید هم یک جشن قهرمانی نزدیک می شویم و بالاخره در همین زمستان سرد و یخی بود که دنیا پذیرفت «هرگز یک ایرانی را تهدید نکند» و سرانجام برجام به بار نشست.
به بار نشستن برجام و در هم شکستن قفل تحریم ها علیه مردم ایران، کار کوچکی نبود و قطعا به عنوان یکی از نقاط عطف تاریخ ایران در کنار رخدادهایی چون ملی شدن صنعت نفت، فتح خرمشهر و دیگر رویدادهای مهم در تاریخ این سرزمین ثبت خواهد شد.
پس از برجام، آزمون زمستانی دیگر در راه بود تا مردم یکبار دیگر و البته برای پاکسازی تلخکامی های سال های گذشته، این بار از راه صندوق های رای، اراده ملی و استوار خود را نشان دهند.
برگزاری دو انتخابات همزمان برای تعیین ترکیب مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در روز هفتم اسفند، و نتایج به دست آمده نشان داد که مردم به آینده ای بهتر امیدوارند و البته از تندروی ها بیزار.
مردم با حضور باشکوه خود و انتخاب افرادی که دورنمای آن داشتن مجلسی کارآمد، معتدل، همراه با دولت و دلسوز به حال منافع ملی است، نشان دادند که به مردم سالاری امید دارند و مسیری را که از خرداد ۹۲ آغاز کرده اند، تداوم خواهند داد.
در واقع انتخابات هفتم اسفند، زمینه ای برای بروز و ظهور اراده ملی ایرانیان برای بار چندم در تاریخ حیات سیاسی نظام جمهوری اسلامی بود و ملت نشان داد که به عقلانیت و تعهد همچنان امیدوار است.
با این اوصاف گرچه مردم، گام نخست را در این دوره از انتخابات بسیار محکم برداشتند ولی به نظر می رسد باید مطالبه محوری و تحقق خواسته ها ی عمومی را از نمایندگان مجلس دهم در چهار سال آینده از یاد نبرند و رسانه ها نیز تلاش کنند تا به نمایندگان نقدگریز و غیرشفاف برای فرار از پاسخگویی مجالی ندهند و عملی شدن مطالبات بحق جامعه را از آنها خواستار باشند. حکایتی که دست کم در میان شماری از نمایندگان و غیرپاسخگو بودن آنان نسبت به رسانه ها بسیار مشهود است.
یحیی معماری خبرنگار ایرنا مرکز کرمانشاه
۶۵۳۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • بهار زمستانی
  • کرمانشاه
  • یادداشت

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست