اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / رونق صنعت گردشگری یکی از اولویت های اصلی استان است
n82712636-71957594.jpg

رونق صنعت گردشگری یکی از اولویت های اصلی استان است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد تسهیل که در سرسرای تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد، هدف اصلی ستاد تسهیل را بر طرف کردن موانع تولید برشمرد و افزود: شناسایی موانع تولید استان خود به خود منجر به اشتغال خواهد شد.
وی گفت: امروزه بحث گردشگری مانند پوشاک و سلامت در سبد خانوار قرار دارد، بنابراین با وجود گردشگران فروانی که در کشور وجود دارند باید زیرساخت های گردشگری و فضای کسب و کار گردشگری استان را فراهم کنیم.
وی اظهار کرد: از زمانی که در استان حضور پیدا کردم شاهد تلاشها و پیگیریهای مدیرکل میراث فرهنگی استان بوده ام و عملکرد آقای بالایی قابل تحسین است، اما تا وضعیت مطلوب فاصله داریم.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در حوزه گردشگری نیاز به برندسازی و تجاری سازی داریم تا گردشگری نقش خود را در ایجاد اشتغال در استان بخوبی ایفا کنند.
بازوند در ادامه گفت: قبل از جذب سرمایه‌گذار به استان باید فضای کسب و کار استان را رو به راه کنیم تا خود به خود سرمایه‌گذاران تمایل پیدا کنند به استان بیایند.
استاندار کرمانشاه، نقش اعضا ستاد تسهیل برای رفع مشکلات تولید و رونق کسب و کار را بسیار حیاتی دانست و تاکید کرد: جلسه های ستاد تسهیل استان باید هفته ای چهار بار تشکیل شود.
وی گفت: اگر موفق شویم موانع سر راه تولید را بر داریم، سرمایه گذاران خودشان مشتاق به سرمایه گذاری در استان می شوند و ‌نیازی به پهن کردن فرش قرمز نیست.
در ادامه این جلسه مشکلات پروژه های گردشگری هتل های پارسیان و راه کربلا، مجتمع گردشگری اقامتی قلعه سینا و رستوران زاگرس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای چهار هزار اثر تاریخی شناسایی شده است که تاکنون بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ اثر آن ثبت ملی شده است.
مجموعه آثار تاریخی بیستون نیز در فهرست آثار جهانی قرار گرفته است.
۸۰۶۶ خبرنگار:عباداله آذرگون ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگي

گردشگري

ستاد سهيل

استاندار كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست