اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / روستاهای اطراف شهر کرمانشاه باید چهره ای زیبا و مدرن داشته باشند
81952240-70500037.jpg

روستاهای اطراف شهر کرمانشاه باید چهره ای زیبا و مدرن داشته باشند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا اسدالله رازانی عصر روز شنبه در روستای چشمه سفید و در مراسم افتتاح گازرسانی به ۱۱۴روستای استان ابراز امیدواری کرد: اگر خیز بزرگی که شرکت گاز برای گازرسانی به روستاها برداشته محقق بشود ما شاهد رونق هر چه بیشتر روستاهای استان خواهیم بود.
وی با ابراز شگفتی نسبت به تاخیر در گازرسانی به روستای چشمه سفید کرمانشاه با وجود نزدیکی به شهر کرمانشاه گفت: روستای رازان لرستان ۴۰۰ خانوار دارد و در حد فاصل ۵۰ کیلومتری خرم آباد و ۴۰ کیلومتری بروجرد
واقع شده و در فاصله سالهای ۸۳ و ۸۴ گازرسانی شده است.
وی گفت: باید طرحی اجرا کنیم تا روستاهایی با موقعیت چشمه سفید در اطراف کرمانشاه با حداقل امکانات شهر چهره مدرنی داشته باشند و امیدوارم در سال آینده شاهد بهره برداری از چهره جدید این روستاها باشیم.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: امروز گازرسانی به ۱۱۴ روستای استان با ۲۶۷ میلیارد ریال اعتبار به طور همزمان به بهره برداری می رسد که هشت هزار و ۲۵۵ خانوار را تحت پوشش قرار می دهد.
حمید فانی اظهار کرد: در مجموع ۵۳۸ روستای استان دارای گاز است که ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی به ۴۶ درصد می رسد؛ همچنین کار گازرسانی به ۵۴۲ روستا در حال انجام است.
وی همچنین گفت: در حال انعقاد قرارداد گازرسانی به ۱۷۲ روستا هستیم؛ یعنی در مجموع در ابتدای سال ۹۵ شاهد عملیات اجرایی گازرسانی به ۷۱۴ روستای استان کرمانشاه خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه افزود: با افتتاح این پروژه ها تعداد روستاهای گازرسانی شده از ابتدای سال تاکنون به ۲۱۲ روستا می رسد در حالی که از سال ۸۱ که گازرسانی به روستاهای استان آغاز شده تا پایان سال ۹۱ در مجموع به ۲۱۳ روستا گازرسانی شده است.
فانی گفت: با گازرسانی به ۷۱۴ روستایی که در دست اقدام داریم ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی استان کرمانشاه به حدود ۷۵ درصد خواهد رسید؛ همچنین ضریب نفوذ گاز در بخش شهری هم اکنون ۹۷ درصد است.
فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه نیز گفت: در ششمین روز از دهه مبارک فجر بیش از ۷۳ طرح عمرانی در حوزه آسفالت راه های روستایی، آبرسانی به روستاها، احداث فضاهای آموزشی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین گازرسانی به ۳۵ روستای این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
۷۴۵۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست