اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / روزانه ۴۰۰ بیمار به بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین مراجعه می کنند
81964899-70523980.jpg

روزانه ۴۰۰ بیمار به بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین مراجعه می کنند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا خسرو کریمی روز دوشنبه در آیین تجلیل از پرستان کارکنان بخش های مختلف بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین افزود: تا سال گذشته بسیاری از بخش های این بیمارستان به دلیل نبود نیرو و امکانات غیرفعال بود ولی هم اکنون با جذب ۹ پزشک متخصص در بخش های زنان، اطفال، داخلی، چشم پزشکی، فیزیوتراپی، سونوگرافی، اسپیرومتری، آزمایشگاه آندوسکوپی، درمانگاه تخصصی و اتاق عمل به بیمارن خدمات ارائه می شود.
وی اظهار کرد: بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین در سال ۶۷ با ۹۶ تختخواب راه اندازی که با تلاش های صورت گرفته این میزان اکنون به ۳۳ تخت افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: با توجه به مرزی بودن این شهرستان بیمارستان قصرشیرین با توجه به زیرساخت های بسیار مناسب و امکانات و تجهیزات بسیار مطلوب قابلیت توریسم درمانی و ارائه خدمات به بیماران کشور عراق را دارد.
کریمی در ادامه با تبریک روز پرستار گفت: حرفه پرستاری بسیار مقدس است و به گفته معصومان مراقبت از بیمار برابر با همنیشینی با حضرت ابراهیم (ع) است.
امام جمعه قصرشیرین نیز در این آیین با تبریک میلاد مسعود حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: صبر حضرت زینب (ع) از ویژگی های بارز اخلاقی این بزرگ بانوی اسلام بود.
حجت الاسلام علی ملکی افزود: این بانوی بزرگوار در اوج غم و مصیبت و از دست دادن بهترین اعضای خانواده اش به مراقبت و پرستاری از بیماران حادثه کربلا پرداخت.
وی بیان کرد: پرستاری حرفه ای بزرگ است که با جان و روح بیماران سر و کار دارند و باید افرادی که در این حرفه و مسئولیت خطیر تلاش می کنند صبر زینبی را پیشه کنند.
حجت الاسلام ملکی اضافه کرد: متانت و برخورد درست با بیمار باید سرلوحه کار پرستاران قرار گیرد.
در پایان این آیین از ۲۲ پرستار و کارکنان بخش های مختلف بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین با اهدای هدایایی تجلیل شد.
بیمارستان ۹۶ تختخوابی حضرت ابوالفضل (س) قصرشیرین سال ۷۶ ساخته شده و دارای بخش های اطفال، اتاق عمل، جراحی عمومی، آزمایشگاه، بخش زنان و زایمان، سونوگرافی، رادیوگرافی، اورژانس، داروخانه، بخش سرپایی، بستری و تخت های CPR است.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق و دو مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت ساکن دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • آیین
  • تجلیل
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست