اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / رهبر معظم انقلاب اسوه وحدت بین مسلمانان هستند
82088000-70750364.jpg

رهبر معظم انقلاب اسوه وحدت بین مسلمانان هستند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، شیخ خلیل افرا روز چهارشنبه در آیین اختتامیه سومین اجلاسیه ستادهای مناطق قومی کشور که در سرسرای اجتماعات هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: وحدت مهمترین عاملی است که می تواند شر دشمنان را از سر امت های اسلامی کم کند.
وی اظهار کرد: ایران اسلامی امروز امنیتش را مرهون اتحاد و همدلی است که بین مردم و شیعه و سنی وجود دارد و این اتحاد و همدلی به دلیل وجود رهبری مقتدر و شجاع همانند آیت الله خامنه ای ایجاد شده است.
شیخ افرا ادامه داد: در خصوص مساله استهلال ماه مبارک رمضان نیز نظر رهبر معظم انقلاب برای همگان فصل الخطاب بوده و نظر علمای شیعه و سنی همان نظر ایشان خواهد بود.
این عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در ادامه و با بیان اینکه در علوم دینی و علمی هم باید همانند سایر بخش ها پیشرفت داشته باشیم، افزود: امروز بحث علم و تخصص در دنیای کنونی حرف اول را می زند.
وی با تاکید بر اینکه پیشرفت در این زمینه حداقل اختلاف های بین شیعه و سنی را از بین می برد، گفت: بحث استهلال یک ظرفیت است که می تواند به فرصتی برای همدلی و اتحاد بیشتر مسلمانان تبدیل شود.
شیخ افرا در پایان اظهار کرد: انشاالله امسال نماز عید سعید فطر با حضور اقشار مختلف مردم و همزمان با سراسر کشور در مساجد اهل سنت نیز برگزار می شود.
سومین اجلاسیه ستادهای استهلال مناطق قومی کشور با حضور علمای اهل تسنن استان های آذربایجان غربی، کردستان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس و کرمانشاه پس از ۲ روز برگزاری ظهر امروز به کار خود خاتمه داد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • اجلاسيه ستاد استهلال مناطق قومي كشور
  • عضو شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ايران
  • شيخ خليل افرا

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست