اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / رشد۵۰ درصدی کمک حامیان به فرزندان خانوارهای مشمول طرح محسنین دراستان
82301314-71159199.jpg

رشد۵۰ درصدی کمک حامیان به فرزندان خانوارهای مشمول طرح محسنین دراستان

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد کرمانشاه، حسین خدرویسی روز چهارشنبه اظهار کرد: پنج هزار و ۸۶ حامی نیکوکار از فرزندان خانوارهای مشمول طرح محسنین حمایت می کنند.
وی با بیان اینکه حامیان نزدیک به ۹ میلیارد ریال به صورت نقد و غیرنقدی طی ۶ ماه نخست سال ۹۵ به فرزندان خانوارهای مشمول این طرح در استان کرمانشاه اهدا کرده اند، افزود: هشت میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال از این کمک ها نقدی و مابقی به صورت غیرنقدی به خانوارهای مشمول طرح محسنین اهدا شده است.
به گفته خدرویسی، میزان کمک های نقدی و غیرنقدی حامیان به فرزندان خانوارهای مشمول کرمانشاهی از رشد ۵۰ درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۴ برخوردار بوده است.
مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه اظهار کرد: امسال میانگین ماهیانه سرانه کمک هر حامی در مقایسه با سال گذشته از رشد ۳۷ درصدی برخوردار بوده که این میزان کمک ماهیانه، اکنون به طور میانگین به ۵۹۱ هزار ریال افزایش پیدا کرده است.
وی با تاکید بر اینکه خانواده های مشمول طرح محسنین از خانواده های بسیار محروم به شمار می روند که به غیر از مشکلات معیشتی روزمره با بیماری سرپرست نیز مواجه هستند خاطرنشان کرد: شناسنامه نیازمندی خانوارهای محسنین در نزد کمیته امداد قرار دارد، از این رو خیران می توانند با اطلاع از نوع مشکلات و نیازمندی این خانوارها حمایت از آنان را برعهده بگیرند.
خدرویسی در پایان گفت: آن دسته از خیران و نیکوکارانی که می خواهند با عضویت در طرح خداپسندانه اکرام محسنین یاری رسان فرزندان این خانوارها باشند می توانند به دفاتر کمیته امداد در شهرستان های استان و یا به پایگاه اینترنتی این نهاد به آدرس الکترونیک news.emdad.ir مراجعه کنند.
فرزندان خانوارهای مشمول طرح محسنین به فرزندان آن دسته از خانوارهای نیازمند غیر یتیمی اطلاق می شود که سرپرست این خانوارها عموما از کارافتاده یا با بیماری صعب العلاج و خاص دست و پنجه نرم می کنند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶ دریافت کننده:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • مديركل كميته امداد كرمانشاه
  • حسين خدوريسي
  • طرح محسنين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست