اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / رشد ۲۵ درصدی کشفیات مواد مخدر دراستان کرمانشاه
n82699750-71934037.jpg

رشد ۲۵ درصدی کشفیات مواد مخدر دراستان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ علیرضا مرزبانی سه شنبه شب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که به ریاست هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بخش عمده ای از مواد مخدر کشف شده مربوط به تریاک و پس از آن مربوط به هروئین و شیشه است.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۱۱۰ نفر از قاچاقچیان حرفه ای مواد مخدر دستگیر شده اند، گفت: در این مدت سه هزار و ۷۹۳ نفر خرده فروش و معتاد نیز دستگیر شده اند.
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۲۵ باند در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی شده اند، افزود: در زمینه شناسایی و متلاشی کردن باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد رشته داشته ایم.
مرزباتی با بیان اینکه بیش از ۷۶۴ طرح پاکسازی در سطح استان اجرایی شده است، گفت: امسال با هماهنگی با دستگاه قضایی برای اولین بار ۱۷۳ مکان را که به محلهایی برای تهیه و توزیع مواد مخدر تبدیل شده بودند، توسط نیروی انتظامی پلمب‌ شدند.
وی به وضعیت معتادان متجاهر و کارت خواب در استان کرمانشاه اشاره و عنوان کرد: معتادان متجاهر بیشترین نقش در جرایمی‌ همچون سرقت ایفا می کنند.
جانشین فرمانده انتظامی کرمانشاه یادآور شد: نوروز امسال بیش از یک هزار و ۲۰۰ معتاد متجاهر در سطح شهر ‌کرمانشاه جمع آوری شدند که این موضوع باعث کاهش محسوس سرقت شد.
مرزبانی با بیان اینکه در چند روز گذشته در مرکز استان طرح پاکسازی مناطق آلوده با همکاری دستگاه قضایی و شورای هماهنگی انجام شد، گفت: در این طرح بیش از ۱۵۰ خرده فروش و معتاد جمع آوری و بیش از ۴۴ باب مغازه پلمب شد.
به گفته وی، در راستای اجرای این ‌طرح ماموران انتظامی بیش از هفت کیلو و ۳۵۰ گرم مواد مخدر کشف‌ کردند.
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تاکید کرد: پلمب مراکز تهیه و توزیع مواد مخدر انجام می شود اما آنچه باید انجام شود بحث مصادره آنها به نفع دولت است که نقش بازدارندگی در جامعه را داشته باشد.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

مواد مخدر

شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر

سرهنگ مرزباني

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست