اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / رشد تولیدات محصولات کشاورزی استان کرمانشاه
82113624-70798259.jpg

رشد تولیدات محصولات کشاورزی استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، خسرو شهبازی روز چهارشنبه در دیدار کشاورزان نمونه استان با آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم امسال از رده ششم تولید محصولات کشاورزی به رده چهارم کشور ارتقا پیدا کنیم.
وی اظهار کرد: امسال با توجه به افزایش بارش ها، تمام تلاش خود را کردیم تا بیشترین استفاده را از این نعمت خدادادی داشته باشیم.
وی اعلام کرد که امسال٤٣٠ هزار هکتار از مزارع استان برای مقابله با علف های هرز، ١٧هزار هکتار برای مقابله با بیماری زنگ زرد و ١٣٠ هزار هکتار برای مقابله با سن مادر آماده شد.

* اشتغال زایی جهاد کشاورزی در سال ۹۵
شهبازی اعلام کرد که سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه در سال ٩٤ برای چهار هزار و٨٠٠ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
وی به دستور مقام معظم رهبری در رابطه با مهار آب های مرزی اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال ١٥ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار می گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه، صدور کارت هوشمند برای کشاورزان را یکی از برنامه های اصلی این سازمان در سال ۹۵ عنوان کرد.

* برند سالم برای محصولات کشاورزی کرمانشاه
به گفته شهبازی، اخذ برند سالم برای محصولات کشاورزی استان یکی دیگر از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه است.
وی افزود: به دنبال آن هستیم که در یک برنامه پنج ساله با نظارت کارشناسان استفاده کشاورزان از کود و سموم شیمیایی را کاهش دهیم تا محصولات سالم به دست مصرف کنندگان برسد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۹۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است که هر سال بیش از چهار میلیون تن انواع محصول در استان تولید می شود.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • كشاورزي
  • كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست