اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / رای در وقت اضافه
81980881-70552544.jpg

رای در وقت اضافه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا ستاد انتخابات کشور زمان رای گیری را تا ساعت ۲۰ امشب تمدید کرده و بسیاری از مردم کرمانشاه ۲ ساعت تمدید شده را برای رای دهی به نامزدهای مورد حمایت خود انتخاب کرده اند.
متصدیان برخی از شعب اخذ رای در شهر کرمانشاه اعلام کرده اند که پس از پایان رای گیری رای افرادی که در داخل شعب حضور داشته باشند ثبت خواهد شد.
صف های برخی از شعب انتخاباتی همچون شعبه مسجد جامع کرمانشاه خیلی طولانی شده است.
به گفته عوامل شعب اخذ رای، اکثر رای اولی های کرمانشاه که آمارشان به ۸۲ هزار نفر می رسد اول وقت آرای خود را به صندوق انداخته اند و افراد میان سال بعد از ظهر را برای رای دادن انتخاب کرده اند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای یک میلیون و ۵۰۷ هزار نفر واجد شرایط رای است.
مردمی که در ساعات تمدید شده رای گیری به شعبه اخذ رای تاکسیرانی واقع در چهار راه ارشاد آمده اند، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، حضور در انتخابات را مصداق بارز دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می دانند.
آنان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر پیام انتخابات برای دشمنان، گفتند که امروز به دشمنان نشان می دهیم که هیچ قدرتی ملت را از نظام جدا نمی کند.
آرمین ۳۲ ساله که به همراه همسرش به شعبه تاکسیرانی آمده است، می گوید: به اینجا آمدیم تا افراد توانمند را راهی مجلس کنیم؛ کسانی که صدای ما را به بهارستان برسانند.
شیرین ۵۶ ساله که خود را بازنشسته آموزش و پرورش معرفی می کند و به همراه پسرش به پای صندوق رای آمده است، عنوان می کند: کشور در دوران حساسی قرار دارد، نباید در این دوره نسبت به آینده کشور بی مسئولیت بود.
محمد ۲۷ ساله در رابطه با حضورش در انتخابات می گوید: کردها هیچ وقت از کشور و رای خود نمی گذرند؛ ما اینجاییم که از نظام حفاظت کنیم.
عوامل اجرایی انتخابات در استان بیش از ۳۰ هزار نفر هستند که هشت هزار نفر آنان را ماموران انتظامی به عنوان حافظ نظم و امنیت شعبه های اخذ رای، تشکیل می دهند.
در انتخابات مجلس در استان کرمانشاه ۸۹ نامزد و برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری چهار نامزد با یکدیگر رقابت می کنند و در نهایت هشت نماینده مجلس و ۲ نماینده خبرگان رهبری برگزیده می شوند.
در قبال یک میلیون و ۵۰۷ هزار نفر واجد شرایط رای در استان کرمانشاه، یک میلیون و ۸۳۰ هزار تعرفه رای توزیع شده است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • کرمانشاه
  • انتخابات

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست