اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ذخایر قطعی معادن استان کرمانشاه ۱٫۷ میلیارد تن است
82113556-70798134.jpg

ذخایر قطعی معادن استان کرمانشاه ۱٫۷ میلیارد تن است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

محسن رستمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم اکنون ۲۵۸ معدن دارای پروانه بهره برداری در استان وجود دارد که از ۱۱۰ معدن از این تعداد راکد و نیمه فعال است.
وی افزود: استان کرمانشاه از لحاظ داشتن ذخایر معدنی رتبه ۱۴، از لحاظ تعداد رتبه ۱۵ و از نظر اشتغال رتبه ۱۶ کشور را دارد.
رستمی از قیرطبیعی، سنگ تزیینی، فلدسپات، منگنز، آهن، مس، سیلیس، خاک صنعتی، سنگ گچ دولیمیت و مصالح ساختمانی دیگر نظیر سنگ لاشه، شن و ماسه، مخلوط کوهی و خاک رس به عنوان مهمترین مواد معدنی استان یاد کرد.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه گفت: هم اکنون حدود ۹۰ درصد از معادن استان به تولید مصالح ساختمانی و سنگ تزیینی مشغول هستند.
وی یادآور شد: یکی از اقدام هایی که اواخر سال گذشته انجام گرفت این بود که سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع که ۱۵ درصد مساحت استان را شامل می شود به سازمان اکتشاف واگذار شد تا بتوانند صنایع فلزی و غیرفلزی را کشف نمایند.
رستمی خاطرنشان کرد: قرار است نتیجه نهایی تا پایان شهریور ماه اعلام شود که در صورت مشخص شدن نتیجه، تکلیف بخش عمده ای از استان که قابلیت اکتشافات معدنی دارد مشخص می شود.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه در پایان فراهم نبود زیرساخت مناسب از جمله فقدان اطلاعات اکتشافی پایه زمین شناسی، فرسوده بودن ماشین آلات معدنی و نبود صنایع معدنی مناسب برای فرآوری مواد معدنی استخراج شده را از جمله مشکلات بخش معدن استان ذکر کرد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • صنعت و معدن و تجارت كرمانشاه
  • محسن رستمي
  • معادن استان كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست