اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دید افقی ناشی از گرد و خاک در قصرشیرین به ۱۰۰ متر کاهش یافت
82115619-70802137.jpg

دید افقی ناشی از گرد و خاک در قصرشیرین به ۱۰۰ متر کاهش یافت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

حیدر چوپانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون میزان دید افقی در شهرستان قصرشیرین ۹ هزار و ۹۰۰ متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰ هزار متر) کمتر است.
وی بیان کرد: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، گرد و خاک تا اواخر امشب در جو منطقه فعال است و پیش بینی می شود تا این سامانه در برخی ساعت کاهش و یا افزایش یابد.
وی دمای فعلی هوای قصرشیرین را ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت موجود در هوای این منطقه مرزی را نیز ۱۶ درصد اعلام کرد.
رئیس اداره هواشناسی قصرشیرین اضافه کرد که از ابتدای امسال تاکنون آسمان این شهرستان مرزی در مجموع ۴۲ روز درگیر پدیده گرد و غبار بود که این میزان در فروردین ماه ۹، اردیبهشت ماه ۱۶ روز و در خرداد ماه نیز ۱۷ روز ثبت شده است که این تهدیدی جدی برای سلامت ساکنان این منطقه است.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز همانند قبل، از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
۷۰۷۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • هواشناسي
  • گرد و خاك
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست