اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دو طرح تولیدی در شهرستان کنگاور به بهره برداری رسید
81949599-70495334.jpg

دو طرح تولیدی در شهرستان کنگاور به بهره برداری رسید

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کرمانشاه در این مراسم با تاکید بر اینکه بذر پایه و اساس کشاورزی است افزود: در صورتی که خاک خوب و شرایط آب و هوایی مناسبی هم وجود داشته باشد ولی بذر خوبی کاشته نشود به طور قطع محصول خوبی برداشت نمی شود.
سید افشین صفوی افزود: با توجه به اینکه شهرستان کنگاور بذر جو را از هرسین تامین می کرده با حمایت های جهاد کشاورزی این مرکز به بهره برداری رسید و این مرکز سرمایه ای بزرگ برای استان و کشور می باشد.
اولین کارخانه اصلاح بذر گندم و جو کنگاور با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال و اشتغال زایی مستقیم پنج نفر و با ظرفیت پنج هزار تن در سال به بهره برداری رسید.
نخستین کارگاه صنعتی تولید گرانول کنگاور نیز امروز طی مراسمی با حضور مسئولان به بهره برداری رسید.
رئیس صندوق کارآفرینی امید کنگاور در این مراسم گفت: برای احداث و راه اندازی این طرح اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده که از این مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال سهم آورده سرمایه گذار و ۵۰۰ میلیون ریال نیز تسهیلات بانکی از سوی صندوق کارآفرینی امید بوده است.
نوربخش شمسی با اشاره به اینکه کارگاه صنعتی تولید گرانول بازیافتی از ضایعات پلیمری در توسعه و صنعتی شدن کنگاور موثر است، اظهار داشت: این طرح پنج نفر اشتغالزایی مستقیم داشته است.
وی با اشاره به توجه مسئولان به شرکت های خصوصی در راستای سرمایه گذاری عنوان کرد: حمایت دولت نقش مهمی در توسعه روزافزون شرکت های خصوصی در شهرستان های محروم دارد که در این راستا صندوق کارآفرینی امید به عنوان اولین حامی کارآفرینان و کارجویان آمادگی ارائه وام های با سود بسیار کم به این افراد را دارد.
کنگاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست