اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دومین رزمایش تذکر کسانی در سرپل ذهاب برگزار می شود
82113434-70797886.jpg

دومین رزمایش تذکر کسانی در سرپل ذهاب برگزار می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

سرهنگ پاسدار مجتبی کاکایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رزمایش با شرکت ۵۰ نفر از آمران به معروف و ناهیان از منکر در قالب گروه های تذکر لسانی در خیابان های شهر به صورت مستمر برگزار می شود.
وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است که با انجام این فریضه الهی علاوه بر جلوگیری از برخی ناهنجاری ها، فضای جامعه به سوی اخلاق گرایی سوق داده می شود.
وی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید که بر لزوم انجام فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر تاکید دارد، اظهار داشت: براساس آیه های قرآن کریم، مردان و زنان مومن به تعبیری سرپرست و اولیای یکدیگر قلمداد می شوند و وظیفه دارند دیگران را از افتادن به ورطه های خطرناک نهی و به سوی سعادت و کامیابی رهنمون کنند.
جانشین فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب بر لزوم استمرار برنامه‌های تذکر لسانی و تبلیغ و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و افزود: هر ساله و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان ، رزمایش امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان برگزار می شود.
سرهنگ کاکایی، حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و گوشزد کردن برخی مصادیق روزه خواری را نمونه بارزی از امر به معروف و نهی از منکر دانست و بر لزوم حفظ حرمت و قداست این ماه پر خیر و برکت تاکید کرد و گفت: ارایه تذکرهای لازم به هنجارشکنان و روزه خواران و در صورت تکرار برخورد قانونی با این افراد از جمله وظایف آمران به معروف و ناهیان از منکر است.
سرپل زهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت، دارای ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با عراق است.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • رزمايش
  • ام به معروف
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست