اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دولت مدافع ایجاد فضای مطلوب و بستری باز برای فعالیتهای رسانه ای است
n82624286-71791909.jpg

دولت مدافع ایجاد فضای مطلوب و بستری باز برای فعالیتهای رسانه ای است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله رازانی دوشنبه شب به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا و روز خبرنگار در پیامی افزود: ‘شکوفایی و توسعه ی گسترده زیرساختهای ارتباطی و اینترنتی یکی از دستاوردهای بزرگ کشور است که در دوران دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد.
رویدادی که بستر تحولاتی بزرگ در عرصه اطلاع رسانی و ظهور شبکه های اجتماعی فراگیر را فراهم آورده است. امروزه رسانه ها و خبرنگاران آسانتر از هر زمان دیگری اخبار و گزارش های خود را به سمع نظر همگان بویژه دولتمردان می رسانند.
در این میان استان سرافراز کرمانشاه ، ضمن پیشرفتهای بزرگ با نیازمندیهای متعدد اقتصادی و اجتماعی روبرو بوده و برای برون رفت از این وضعیت، نیازمند نقش آفرینی رسانه های توسعه گرا و مستقلی است که به تحلیل و انعکاس موانع و مشکلات موجود بر سر راه توسعه استان بپردازند.
باید تلاش کرد با توانمندسازی رسانه ها از وابستگی آنان به بخش دولتی کاسته شود تا بتوانند با استقلال بیشتری به ایفای رسالت خویش بپردازند. در این زمینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان وظایف مهمی را عهده دار است و باید با تقویت جامعه رسانه ای بسترهای لازم را برای نقش آفرینی بیشتر آنها فراهم کند.
موضوع مهم دیگر توسعه آموزشهای حرفه ای از سوی اداره کل یادشده با توجه به نیازهای امروز کرمانشاه است که با توجه به شرایط فعلی استان یکی از برنامه های مناسب در این زمینه می تواند در اولویت قرار گرفتن آموزش «روزنامه نگاری توسعه» باشد تا در مسیر ایفای نقش اقتضایی و متناسب با نیازهای استان وظایف روزنامه نگاری حداکثر تطابق را با نیازهای استان پیدا کند.
در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عرصه قلم و آگاهی، فرارسیدن روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران متعهد، پرتلاش، کوشا، خوشفکر و خلاق کرمانشاهی شادباش می گویم و از خداوند بزرگ توفیق روزافزون این عزیزان را در همه عرصه ها خواستارم.
۸۰۶۶ انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگی

روز خبرنگار

دولت تدبیر و امید

استاندار کرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست