اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دعوت قهرمانان ملی کرمانشاه از مردم برای حضور گسترده در انتخابات
81975795-70543731.jpg

دعوت قهرمانان ملی کرمانشاه از مردم برای حضور گسترده در انتخابات

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، هرچه به روز برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نزدیک می شویم تلاش ها و تاکیدها برای حضوری پرشور در انتخابات و در عین حال انتخاب افراد اصلح به عنوان نمایندگان مجلس بیشتر می شود.
در این میان بی شک قهرمانان و چهره های ورزشی که الگوی بسیاری از مردم و بخصوص جوانان می باشند در تشویق مردم به حضور حداکثری پای صندوق های رای بسیار تاثیرگذار بوده و می توانند زمینه مشارکت بسیاری را در این عرصه سیاسی فراهم کنند.
مسعود حجی زواره قهرمان تکواندو جهان، سعید احمدی قهرمان کاراته جهان، فروتن گل آرا قهرمان بوکس آسیا، ندا شهسواری تنها بانوی المپیکی پینگ پنگ ایران و اسرا جلیلیان قهرمان سابق و مربی کنونی تیم ملی آب های آرام بانوان ایران قهرمانان ورزشی بودند که در گفت و گوهای جداگانه با خبرنگار ایرنا، ضمن اعلام آمادگی برای حضور پای صندوق های رای از عموم مردم نیز دعوت کردند تا در انتخابات مشارکت کنند.

** انتخاب اصلح آینده خوبی را برای کشور رقم می زند
مسعود حجی زواره قهرمان تکواندو جهان انتخاب اصلح و آگاهانه را گام بلندی برای رقم زدن آینده ای خوب و درخشان برای کشور دانست و گفت: هر ایرانی که وطن خود را دوست دارد باید در انتخابات شرکت کند.
وی با بیان اینکه انتخابات نتیجه اعتماد به رای مردم است، گفت: اینکه مردم خود می توانند مسئولان عالی رتبه کشورشان را انتخاب کنند بیانگر وجود یک دموکراسی عالی در نظام است و مطمئنا مردم نیز با آگاهی در این رویداد مهم شرکت خواهند کرد.
حجی زواره خاطرنشان کرد: مشارکت در انتخابات یک بحث است و انتخاب اصلح و آگاهانه بحث دیگر چرا که روانه کردن فردی به هر کدام از دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی که آگاهی لازم از وظایف و اختیارات خود ندارد مفید فایده نخواهد بود.
وی در پایان و در خصوص انتظارات جامعه ورزش از نمایندگان مجلس آینده نیز گفت: رسیدگی به وضع معیشتی، اشتغال و پاداش قهرمانان و توجه بیشتر به تیم های ملی که در مسابقات مختلف جهانی و المپیک می توانند حرفی برای گفتن داشته باشند از جمله مطالباتی است که جامعه ورزشی از نمایندگان دارند.

** مردم با حضور در انتخابات دشمنان کشور را ناامید می کنند
سعید احمدی قهرمان کاراته جهان نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: مردم ما بسیار فهیم، آگاه و نکته بین هستند و مطمئنا با حضور پرشور در انتخابات پیش رو باعث ناامیدی دشمنان کشور خواهند شد.
وی با بیان اینکه دشمنان همیشه سعی در وارونه جلوه دادن حقایق دارند و از مدت ها پیش نیز سعی کرده اند مردم را از حضور در انتخابات دلسرد کنند، افزود: هرقدر حضور در انتخابات پررنگ تر و با نشاط تر باشد مطمئنا اقتدار ایران در مجامع جهانی نیز افزایش می یابد.
احمدی همچنین ابراز امیدواری کرد تا مجلس آینده بیشتر به بخش ورزش اهمیت داده و شرایط را برای حضوری مقتدرانه تر در برای ورزشکاران در آینده فراهم کند.
این قهرمان کاراته جهان گفت: تصویب قوانینی در مجلس برای استخدام قهرمانان ورزشی در ادارات و دستگاه ها و رفع نیازهای مالی آن ها از دیگر مطالبات مهم جامعه ورزشی از نمایندگان است.

** شرکت در انتخابات وظیفه ای ملی و همگانی است
قهرمان بوکس آسیا نیز شرکت در انتخابات پیش رو را یک وظیفه ملی و همگانی برشمرد و گفت: همه برای اعتلای نام ایران و افزایش اقتدار آن باید در این رویداد سیاسی حداکثر مشارکت را داشته باشیم.
فروتن گل آرا گفت: بدون شک چشم همه دنیا به انتخابات ایران دوخته شده و جهانیان می خواهند ببینند مردم ایران چقدر برای سرنوشت و آینده خود اهمیت قائل و چگونه در انتخابات حاضر می شوند.
وی افزود: جامعه ورزشی نیز در کنار سایر اقشار و گروه ها در انتخابات هفتم اسفند حتما شرکت کرده و نشان می دهند که دوست دار نظام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی هستند.
گل آرا گفت: امیدوارم نمایندگانی که به مجلس راه پیدا می کنند به شعارهای تبلیغاتی خود عمل و بتوانند با قانونگذاری شرایط بهتری برای مردم و بخصوص جامعه ورزشی فراهم کنند.

** حضور پرشور در انتخابات حمایت از نظام و انقلاب است
ندا شهسواری اولین و تنها بانوی المپیکی کشورمان نیز حضور در صحنه انتخابات را حمایت از نظام، انقلاب و ولایت فقیه دانست و گفت: امیدوارم مردم فهیم کشور با درک شرایط کنونی حضوری پرشور در انتخابات پیش رو داشته باشند.
وی ادامه داد: حضور پرشور در عرصه های مختلف به افزایش اقتدار کشورمان کمک زیادی کرده و این بار هم در عرصه انتخابات مردم باید نقش آفرینی کنند و ضمن حضور پرشور در این رویداد اصلح ترین نامزدها را روانه مجلس کنند.
بانوی اول پینگ پنگ ایران گفت: جامعه ورزشی و خانواده پینگ پنگ ایران نیز مطمئنا در انتخابات شرکت می کنند تا در ساختن آینده کشور نقشی ایفا کرده باشند.
شهسواری در خصوص مطالبات جامعه ورزشی و بانوان ورزشکار از نمایندگان آینده نیز گفت: از نمایندگان انتظار داریم توجه به وضعیت معیشتی، رفاهی، شغلی و ورزشی ورزشکاران بخصوص در بخش بانوان را حتما در برنامه داشته باشند.
وی گفت: در آینده مسابقات مهم المپیک را پیش رو داریم و اگر شرایط برای حضور قوی تر ورزشکاران حاضر در این رویداد فراهم شود مطمئنا کشورمان بهتر از سال های قبل نتیجه خواهد گرفت.

** انتخابات می تواند به صحنه همدلی و اتحاد مردم کشور تبدیل شود
اسرا جلیلیان قهرمان سابق و مربی فعلی تیم ملی قایقرانی آب های آرام بزرگسالان کشورمان نیز در گفت و گو با ایرنا، ضمن دعوت مردم به حضور در انتخابات پیش رو گفت: انتخابات می تواند به صحنه همدلی و اتحاد مردم کشورمان تبدیل شود.
وی افزود: هرچند خود مردم نیز با درک شرایط حساس کشور و علم به اینکه چشم دنیا به انتخابات ایران دوخته شده است به طور قطع حساسیت ها را درک کرده و با حضور پرشور خود به همراه انتخابی اصلح و آگاهانه آینده بهتری را برای نظام رقم می زنند.
جلیلیان همچنین با تاکید بر اینکه از نمایندگان مجلس انتظار می رود برای تسهیل در ورزش کردن بانوان و حضور در عرصه های مختلف بین المللی قوانین خوبی را به تصویب برسانند، گفت: متاسفانه هم اکنون محدودیت های زیادی در ورزش بانوان وجود دارد.
مربی تیم ملی آب های آرام بانوان ایران گفت: بانوان ورزشکار ما با وجود تمام این محدودیت ها ثابت کرده اند از چه توان و استعداد بالایی برخوردارند و در میادین مختلف جهانی و بین المللی خوش درخشیده اند.
وی گفت: امیدوارم مجلس دهم مجلسی باشد که با تصویب قانون های راهگشا، تبعیض بین ورزشکاران خانم و آقا از میان برداشته شده و به بانوان نیز اندازه آقایان توجه شود
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری روز جمعه هفتم اسفند ماه در سراسر کشور برگزار می شود که استان کرمانشاه در این مجالس به ترتیب صاحب هشت و دو نماینده می باشد.
بیش از یک میلیون و ۵۰۷ هزار نفر از جمعیت دو میلیون نفری استان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند.
گزارش از: مسعود اسماعیلی.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات
  • ورزشکاران
  • استان کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست